Autor Zpráva
Lion76
Profil *
Zdravim, v souboru .htaccess mam:

RewriteEngine On
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/?$ index.php?page=$1 [L]
RewriteRule ^([A-Za-z0-9-]+)/([A-Za-z0-9-]+)/?$ index.php?page=$1 [L,QSA]

Vse funguje skvele az na to, ze kdyz zadam http://localhost/www/admin
/, tak se zobrazi stranka bez stylu. Ve zdrojaku je vzdy stejna cesta ke stylum, ale kdyz proste dam na konec odkazu /, tak se ty styly nezobrazi. V cem je prosim problem?
Tomkorp
Profil *
Měl jsem taky problém se stylem. mod_rewrite fungoval ale stranka se zobrazila bez stylu a vyřešilo to, když jsem dal pomlčku do odkazu na styl <link rel="stylesheet" type="text/css" href="/styl.css" />
niCe
Profil
Když dáš totiž nakonec to "/", tak se to bere jako kdyby to byla složka. Předpokládám, že máš odkaz na style.css ve formátu "style.css". Jenže pokud, jak jsem psal výše, se to bere jako složka, hledá se style.css jako admin/style.css. Chápeš? Proto je tam nutné, jak psal už kolega Tomkorp, aby tam bylo to lomítko, protože díky němu se bude to style.css brát od "rootu" webu, ikdyby adresa byla třeba http://localhost/www/admin/today/yesterday/tomorrow/.

A pozor, neovlivňuje to jenom styly css, ale všechny odkazy v html, tzn. src u obrázků, href u odkazů. Pokud máš třeba ty obrázky jen "images/obrazek.jpg", přidej lomítko - "/images/obrazek.jpg", u odkazů href="help.html" zase "/help.html".

doufám, že ti to pomůže, niCe

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0