Autor Zpráva
hasha
Profil *
ahoj lidi, moc jsem neporozumel htaccess... a potreboval bych to pouzit. muzete mi nekdo napsat jednoduchy vypis htaccess jak by mel vypadat. potrebuju to tak aby adresa index.php?pg=neco&rmid=neco2&rmid2=neco3 - vypadala takto /neco/neco2/neco3

diky moc!!!
Pavel Prochazka.zde.cz
Profil *
zdravim,
nemam tuseni jak se pouzivaji htaccess files, ale proc ten probleme neresis pres php, uz jsem to tu psal nekolikrat.
Naskladat vsechny promenne zeseba, pres nejaky jedinecny oddelovac. Pridat k tomu nejaky kontrolni soucet, nebo nejaky tajny klic. A to cele zakodavat. Nasledne to poslat pres url. Na druhe strane to cele dekodovat... rozdelit a provest kontrolu na tajny klic, pokud je stejny jako odeslany, tak nikdo s daty nemanipuloval.....A tudiz ostatni data jsou bespecna. Toto pouzivam, pokud potrenuji treba strankovat treba nejaky vypis. Nebo chci poslat pres url jina data. Vzadnem pripade nepouzivat pro autorizaci a podobne....
hasha
Profil *
no jo jenze ja to potrebuji hlavne kvuli seo. a na to se nejvic hodi mod-rewrite s tema lomitkama...
mozna se ale pletu...
KFC
Profil *
RewriteEngine On
RewriteRule ^([a-zA-Z0-9])+/([a-zA-Z0-9])+/([a-zA-Z0-9])$ index.php?pg=$1&rmid=$2&rmid2=$3

mozna je to spatne, regularni vyrazy umim par tydnu..
v6ak
Profil
Myslím, že pro SEO to je jedno, tam vadí spíš ?id=123, protože tam není konkrétní text. Pokud tam místo ?id=123 bude item=neco-a-neco, tak by to asi vadit nemělo.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0