Autor Zpráva
tajny spion
Profil
Zdravim vsechny. Zacal jsem se ucit PHP. Na PHP verzi myho webu mam udelano provizorni menu. Kazda polozka <li> obsahuje odkaz <a> u ktereho bych potreboval vypsani dynamickeho title, tj, aby se menil podle stranky, na kterou odkazuje. Pro vetsinu lidi kteri to nechapou (podle meho vykladu) pridavam odkazy: include-head.php, include-left.php a index.php.

Menu vypada takto:

<menu id="menu">
<li id="li"><a href="index.php" title="<?php echo $headdescription; ?>">&nbsp;&raquo; Index</a>
<li id="li"><a href="artefakty.php" title="<?php echo $headdescription; ?>">&nbsp;&raquo; Artefakty</a>
</menu>


Kazda stranka obsahuje hned na zacatku seznam funkci, ke kterym jsou prirazeny hodnoty. Tj stranka index.php obsahuje zapis:
<?php $headdescription = "Na úvodní stránce naleznete proslov autorů, novinky na webu a další důležité informace"; ?>Stranka artefakty.php obsahuje zapis:
<?php $headdescription = "Mocné artefakty, již dávno zapomenuté ale dnes znovu objevené."; ?>


A ja potrebuji, aby pri najeti mysi na odkaz na index.php vypsalo v title (title odkazu) "Na úvodní stránce naleznete proslov autorů, novinky na webu a další důležité informace" a pri najeti mysi na odkaz na artefakty.php vypsalo title (title odkazu) "Mocné artefakty, již dávno zapomenuté ale dnes znovu objevené.".

Doufam ze me nekdo pochopil a pokusi se mi pomoct. Jeste doplnim, ze bych rad, aby to slo, jelikoz promenou $headdescription mam v echo celkem 3x na strance: v meta, prave v tomto odkazovem popisku (title) a jeste nekde, ted jiz nevim kde, prot bych byl rad, aby se odkazovy popisek (title) generoval "sam" a ne abych ho musel rucne ke kazdemu odkazu v menu dopisovat. Prosim pomozte.
tiso
Profil
Robme veci zložito?
Jediná možnosť je načítať v tom menu obsah každého súboru a vložiť potrebný riadok s popisom... čo je (a dúfam že Ti to došlo) blbosť...
tajny spion
Profil
tiso
JJ, s kamosem jsme o tom debatovali, a dosli jsme k zaveru, ze nejjednoduzsi a nejrychlejsi bude vypsat tam title rucne :) - text 30 vet snad zvladnu. Ale pokud by preci jenom napadlo elegentni reseni, jsem na primu.
tiso
Profil
Jedine prekopať celý systém:
http://php.vrana.cz/vkladani-souboru.php
http://php.vrana.cz/vzajemne-propojeni-souboru.php
čítaj vrátane komentárov

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: