Autor Zpráva
ax123
Profil
Mam problem, chtel bych pouzit fci include pro svoje stranky, ale zaroven chci aby byli spustitelne i z cd. Jde to nejak zaridit ? Omlouvam se hacky carky, ale i otaznik jsem musel udelat alt+63
Hugo
Profil
Leda to nejak vykopat do HTML. PHP z CD nespustis.
habendorf
Profil
To asi fakt nepůjde.
ax123
Profil
pak je fce include na dve veci. Neslo by to treba aspon, ze by se neco z toho cd na comp nainstalovalo pak to bezelo jako z toho?
Martin Kuželka
Profil
Ne, to by opravdu nešlo.
ax123
Profil
Tak to je v cudu. Diky, jeste ze jsem to nezacal aplikovat na svoje stranky.
llook
Profil
Teoreticky by to mohlo jít. Prostě by na tom CD byl velmi jednoduchý webový server který by volal PHP, viděl bych to asi tak na sto řádek v céčku. Ale nevím, jestli lze PHP na Windows zprovoznit bez instalace na disk.

Pokud jde o praktické definitivní řešení, tak to nemám. Většinou se to řeší přesně tak jak radí Hugo - nějakým způsobem se to uloží do HTML. Buďto nějakým stahovačem jako wget nebo httrack, nebo ručně Ctrl-S (u malých webů) nebo se napíše jednoúčelový ukládací skript na míru. Záleží na situaci.
habendorf
Profil
pak je fce include na dve veci

Není, je to dobrá fce. Jen potřebuje něco, co ji bude interpretovat (php engine na webserveru).

Ty chceš použít serverové skriptování na lokále, to dost dobře nejde. Od toho jsou klientské skripty.
Nai Dzet Quiv
Profil
Hmm, takové věci (náhrada skriptů PHP na CD) jsem řešil starými dobrými rámci (frames).
Lemur
Profil *
I když se dělá statický web nebo na CD, je pořát lepší používat includování, než se s tím psát znovu a znovu, a co tepr ty opravy ... Buď bych použil nějaký specializovaný sw (PPWizard nebo něco podobného), nebo bych použil metody jakol llook, nebo bych možná (protože jsem unixák a céčkař) použil preprocesor cpp a "překládal" stránky pomoci make a Makefilu. Rámy bych použil jen v případě nejvyšší nouze a s mohutným bručením pod vousy.
Nai Dzet Quiv
Profil
Ale Lemure, rámy nejsou nic zas tak strašného! Rámuju, rámuješ, rámujeme, respektive rámoval jsem, rámoval jsi, rámovali jsme...
V případě "webu" na CD bych se rámy nezdráhal použít. Pro případ nouze není problém přiložit nějaký rámy podporující prohlížeč.
Navíc, ne všichni umí C...
Martin Kuželka
Profil
Já bych použil zde již zmíněný PPWizard, imho je to nejlepší řešení.
ax123
Profil
To co tu píšete je moc hezký, ale má to jeden háček. Z céčka a obecně programování jsem pochopil vývojové diagramy, díky nimž jsem složil zatím všechny zkoušky z programování, co jsem měl - pascal a céčko. Takže jestli by někdo náhodou měl víc času a chtěl pomoci doufám nejen mě, pak bych potřeboval zprovoznit pouze fci include pro cd. Je mi vcelku jak, ale potřeboval bych jednoduché uživatelské rozhraní. Návrh jak by mělo menu vypadat je na http://oha.wz.cz/http/acad-121.php pod tím menu by pak byl samozřejmě další text. Do rámů nejdu, protože kromě toho cd to bude i webu, kde by rámy nepůsobily dobrotu. Díky za všechny
ax123
Profil
to: Martin Kuželka ppwizard,
Opravdu? Vždyť to nejde Ne, to by opravdu nešlo.
Co to je ten ppwizard?
habendorf
Profil
Nevím proč se tak bráníš nějakému tomu softu co radí llok nebo Martin.
Taky by to šlo "nainkludovat" javascriptem, ale je to dost fuj.
Acci
Profil
Někde jsem viděl program, který sloužil právě pro tyto účely (PHP na CD), ale už nevím, jak se jmenoval :((
ax123
Profil
Ničemu se nebráním naopak, jen konstatuji, že na složité programy nemám, dokonce jsem si vyhledal co to je ten ppwizrad http://www.sovavsiti.cz/c01192.html, ale nějak netušim jak to funguje
habendorf
Profil
Trochu jsem googlil - našel jsem tohle:

http://www.phpclasses.org/browse/package/1860.html

Vůbec to neznám, ale popisek vypadá nadějně.

The class was developed to be used in distribution of PHP applications on CD using a small Web server and a browser to provide access to the application pages, although there is nothing specific for using this class for this purpose.
ax123
Profil
Tak se mi to něco snad podařilo stáhnout. Mám, ale jeden problém nevím, co s tím. Je to na oha.wz.cz/http/cdengine-2004-09-14.zip
mohl byste se na to někdo podívat? Pro dnešek to balím. Díky všem za snahu a další nápady jsou vítány.
Acci
Profil
http://www.snapfiles.com/get/dwebpro.html ale není free
Kráťa
Profil
I třeba časopis Computer dává na své CD stránky v rámech. Osobně ale jsem zastánce <iframe>. Vnořené rámy mi přijdou lepší, než se zase kvůli CD učit s dalším programem a mořit se s tím, jak to tam dostat. :-)
llook
Profil
Trochu jsem koukal na ten CD Engine. Je to jen jednoduchý šablonovací engine v PHP. Navíc má komentáře i názvy funkcí a proměnných v němčině a já já moc neumím.

Vytvářet server kvůli include je braní kanónu na vrabce, ale pokud by to někoho zajímalo, tak ať si někde najde jak vytvořit TCP server socket a pak nějaké základy HTTP.
Pokud je těch souborů víc a dělá se v nich jenom to include, tak bude asi opravdu nejlepší nějaké dávkové předzpracování.
ax123
Profil
Tonoucí se stébla chytá, co si mám představit pod pojmem dávkové předzpracování?
to:Kráťa já dávám přednost dát to tam ručně, aby to i na webu vypadalo aspoň trochu slušně a taky to fungovalo slušně, nevýhody rámů jsou všeobecně známy
llook
Profil
Dávkové předzpracování znamená, že nějakým skriptem vezmeš postupně každý soubor a upravíš ho tak jak potřebuješ.

Dejme tomu, že všechny stránky které chceme uložit, jsou v adresáři c:\www\myweb, ale přes web jejich adresa začíná http://127.0.0.1/myweb/. Pak můžeme vytvořit takovýhle skript:

<?php
foreach (glob('c:\www\*.php') as $filename) {
$content = file_get_contents('http://127.0.0.1/myweb/'.$filename);
if (($fp = fopen('c:\offline-www\'.$filename, 'w')) !== false) {
fwrite($fp, $content);
fclose($fp);
}
}
?>

Možná v tom skriptu mám nějakou chybu, ale měl by z toho být pochopitelný ten princip.
llook
Profil
Ještě se ale musí nějak vyřešit přípony a pozměnit odkazy mezi těmi soubory. Nejjednodušší (z hlediska vytváření offline verze) by bylo používat příponu .html i pro PHP.
Nevím, jestli nakonec opravdu nebude nejlepší nějaký stahovač typu wget. Dobrý popis je třeba zde: http://www.cetoraz.info/pavel/index.shtml?x=1355&all_ids=1
ax123
Profil
To dávkové předspracování vypadá slibně, dokážu si představit, že pomocí toho skriptu třeba změním ty odkazy,nebo celé stále se opakující texty, které tam mám napevno, aniž bych musel otevírat jednotlivě soubory, ale odkud budu spouštět ten php skript?
llook
Profil
Třeba přes tzv. Command Line Interface, to jest příkazový řádek:

php.exe -f nazev_souboru.php
ax123
Profil
Tak jo o víkendu to zkusim a pak sdělim jak jsem byl spokojen. Díky ještě jednou všem za snahu, zejména pak llookovi
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0