Autor Zpráva
Bonret
Profil *
Používám na webu trvalé přihlašovnání uživatelů tím způsobem, že jim vygeneruju sha1 řetězec ze jména a dalších věcí. Tento řetězec pak uložím do DB a do cookies. Je nějaká větší pravděpodobnost, že by to 2 uživatelům vygenerovalo stejný sha1 hash, čili, že by to pak mohlo způsobit chybné přihlášení jednomu z uživatelů? Nebo je ta pravděpodobnost tak malá, že to ani nemusím ošetřovat :)
Alphard
Profil
pravděpodobnost je hodně malá, ale možné to je
jednoduché ošetření může být pomocí nastavení sloupce v databázi jako unikátního, jen pro jistotu :-)
souki
Profil
Pro podobné řetězce je pravděpodobnost mizivá.
Bonret
Profil *
Já ten sha1 hash generuju z aktuálního času a dalších asi 4 zřetězených uživatelových udajů :D Uvažoval jsem pravé, jestli tam mám dát nejakou kontrolu třeba while cyklus, kde by se vyhledalo v DB, jestli už někdo ten hash nemá a pokud jo, tak by se generoval nový hash a znovu testovalo. Ale právě jsem nevěděl, jestli to má vůbec nějaký smysl, nebo jestli to nejsou jen zbytečné dotazy na databázi :D
v6ak
Profil
Bonret
Asi by byo dobré (v každém případě) kdyby id přihášení bylo primárním klíčem. Pak vložení duplicitního id určitě selže.
Bonret
Profil *
Ok, díky za rady :)
v6ak
Profil
v6ak
Ještě bych přidal, že v případě neunikátnosti a nekontrolování úspěchu vložení by mohlo dojít k tomu, že druhému uživateli se stejným id nastavíte id prvníh užvatele.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0