Autor Zpráva
WMPopi
Profil
Už jsem to sem včera psal, ale nahodím toto téma znovu neb mě to strašně zajímá =). Zajímal jsem se o to, proč dřív, když jsem uzavřel okno prohlížeče, se mi session soubory z adresáře /temp před očima smazaly a teď po instalaci nové verze WAMPu zůstávají.

Někdo tu říkal že se zavřením prohlížeče to nesouvisí, že je http je bezstavový protokol...
mohl by mi to někdo prosím osvětlit? :-)

z knížky PHP pro úplné začátečníky (Jakub mach):

Parametr session.cookie_lifetime
Specifikuje délku života dané session v sekundách. Implicitní nastavení má hodnotu 0, která znamená, že cookie dotyčné session má platnost, dokud není prohlížeč uzavřen.
Martin Tiršel
Profil
Sessions funguju tak, ze na serveri sa po vytvoreni session vytvori maly subor, ktoreho nazov tvori cislo session a do neho sa uklada serializovany obsah premennej $_SESSION, ktora je pristupna po sesstion_start().

Aby server vedel, ktory session subor ti patri, musis mu to nejako povedat, napriklad cez URL (napr. ...&PHPSESSID=...) alebo sa toto cislo ulozi ako cookie.

Cookie je mala informacia ulozena v prehliadaci typu nazov=hodnota a moze mat stanovenu dobu platnosti (bud na nejake obdobie alebo pokym je otvorene okno prehliadaca). Toto cookie nastavuje php cez webserver. Pokial je session.cookie_lifetime 0, tak cookie drzi, pokial je otvorene okno, ak sa nastavi nejaky cas, tak cookie sa nastavi s platnostou podla tohto casu. Ak ubehne cas dlhsi ako session.gc_maxlifetime a zbehne garbage collection, tak cookie straca svoju moc, nakolko session subor uz je v tej chvili zmazany a musi sa vytvorit nova session.

Staci takto? :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0