Autor Zpráva
RiZe
Profil
Chci si udělat na stránkách možnost komentovat články, ale potřebuji nějaký nápad, způsob. Nic mě nenapadá, nemáte s tím někdo zkušenosti. Pls. ( MySQL ready )
Kráťa
Profil
Mě jeden čas vyhovovala ta návštěvní kniha z intervalu, bez použití databáze. Je to v php, dal jsem to ke každému článku a bylo to. :-)
http://interval.cz/clanek.asp?article=551
Ikarus
Profil
Bez databáze bych to ani náhodou nedělal,

respektive bych ten datovej soubor udělal vyloženěn jen jako data a pomocí php bych pak ten výstup formátoval.

Pokud to uděláš přesně tak, jak je to v tom článku na intervalu, tak pokud do budoucna změníš design, tak je to docela otrocká práce to předělávat.
llook
Profil
Každému článku zvol nějaký identifikátor. Třeba název souboru ve kterém je uložený nebo čas uložení. A pak už je to snadný - tabulka s komentáři a u každého komentáře informace o tom, k jakému článku patří.
Honza Hučín
Profil
Chce to každopádně mít články v databázi, řekněme v tabulce clanky. Každý článek bude mít své jedinečné id. Potom založ prázdnou tabulku komentare, kde každý řádek bude obsahovat text komentáře a id článku, k němuž patří.
Když pak budeš chtít komentáře vypsat, zjistíš si id článku (nechť je to xx) a dáš dotaz ve stylu
SELECT komentar_text FROM komentare WHERE id_clanku=xx
Je to pěkné cvičení na PHP a databáze. Jenom podotýkám, že před zařazením komentářů do databáze je nutné komentáře prohnat funkcemi htmlspecialchars a addslashes.
RiZe
Profil
Honza Hučín
To se mi líbí, ale má to jeden slušnej háček. Hostuju na WZ a pokud se nemýlím, může mít DB jenom 3MB. A co potom :(
Mazat články? Snad ten text nebude tak velký...
Spikee
Profil
RiZe
Zdá sa mi, že v podmienkach WZ nie je žiadne obmedzenie vo veľkosti DB
RiZe
Profil
Tak jsem si to asi spletl s jiným serverem...
llook
Profil
Může mít 5MB. Standardní články v internetových magazínech mají asi 5000 znaků. Když budeš ukládat nějaké ty popisné informace a komentáře, může ti databáze vystačit tak na pět set článků.

Pokud budeš mít 500 článků hodnotného obsahu, pak se už IMHO vyplatí uvažovat i o nějakém placeném hostingu, případně se zkusit individuálně dohodnout s WZ nebo jiným freehostingem.
Spikee
Profil
llook
Aha, pozeral som sa len do podmienok...
RiZe
Profil
Myslím, že 500 článků hodnotného obsahu nehrozí tak brzy.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0