Autor Zpráva
Kubakubikula
Profil *
Ahoj, mám úplně jednoduchý kód, ovšem pracovat to nechce, asi nějaká chybná syntaxe v té podmínce WHERE, ale nemohu to najít. Prosím podívejte se na to:

$konfirmace = "UPDATE maily SET aktivni = "ANO" WHERE konf = '$konf' && mail='$mail'";
Alphard
Profil
WHERE konf = '$konf' and mail='$mail
PS: echo mysql_error();
Taps
Profil
zkus místo znaku && použít and
Kubakubikula
Profil *
Dík za snahu, ale: Parse error: parse error in pages/potvrzenimailu.inc.php on line 6
Alphard
Profil
pro PHP je SQL dotaz pouze řetězec, pokud je dobře napsaný (uvozovky, atd.), nemůže házet parse error
a podmínky se v SQL vážně spojují pomocí and, chybu hledej jinde
nightfish
Profil
SET aktivni = "ANO"
buď SET aktivni = 'ANO'
a nebo ty uvozovky musíš oescapovat
Kubakubikula
Profil *
Díky, to bylo ono. :o))
Kubakubikula
Profil *
No tak bylo to ono že to přestalo házet chybu, ale jinak prd. :o)
Kubakubikula
Profil *
o tak bylo to ono že to přestalo házet chybu, ale jinak to neupdatuje ten záznam. :o)
nightfish
Profil
No tak bylo to ono že to přestalo házet chybu, ale jinak prd.
jak již bylo zmíněno - co vypíše echo mysql_error(); ?
a co se stane, když si ten dotaz pomocí echo vypíšeš a pak ručně provedeš třeba v phpMyAdminovi?
Kubakubikula
Profil *
Pokud ten dotaz zadám do PHPmyadmina a jen přepíšu proměnné z areálné hodnoty, normálně to funguje. Ve scriptu jsem zkusil to samé a nic to neudělá. navíc mysql_error(); nevypisuje nic.
nightfish
Profil
Pokud ten dotaz zadám do PHPmyadmina a jen přepíšu proměnné z areálné hodnoty
vypiš si ten dotaz pomocí echo $konfirmace; a to, co ti vyleze, si zadej do phpMyAdmina - pokud to něco udělá a ve skriptu to nefunguje, tak je to divné. Pokud to nic neudělá ani v PMA, tak buď nejsou nalezeny řádky odpovídající podmínce a nebo již řádky podle podmínky obsahují ve sloupci aktivni hodnotu ANO.
Kubakubikula
Profil *
Jsem z toho fakt jelen, pokud výpis z $konfirmace zadám do Admina, normálně se vše provede. Jakmile to mámve scriptu, prostě to nejde...
nightfish
Profil
to je zvláštní
provádí se skript nad stejnou databází/tabulkou jako v Adminovi?
co vypisuje echo mysql_affected_rows()?
Kubakubikula
Profil *
Stejná Db a tabulka to určitě je, jinak to je ještě záhadnější, ale affected rows vypisuje pokaždé 1.
Kubakubikula
Profil *
Musím tam mít nějakou blbou chybu, jinak to není možné. ALe nedává mi to smysl. navíc mám dnes na krku už pár skriptů a nikdy jsem takové boty nedělal. nechce někdo ftp přístup? :o)
Alphard
Profil
Jsem z toho fakt jelen, pokud výpis z $konfirmace zadám do Admina, normálně se vše provede.
zkus přímo ten výpis dát do mysql_query

$result = mysql_query ("přesně to, co fungovalo v PHPMyAdmin");
if (!$result) echo "Nastala chyba: ".mysql_error();
Alphard
Profil
nechce někdo ftp přístup?
je to rozsáhlá aplikace? v něčem velkém se asi nikomu hrabat nechce :-)
Kubakubikula
Profil *
Díky mockrát, s QUery to funguje, ale jak je to sakra možný když všechny příkazy používám bez něj a zrovna tenhle jeden nejde??? :o)
Alphard
Profil
prosím? co tam proboha bylo přetím?
Kubakubikula
Profil *
Pardon, špatn ějsem se vyjádřil. už toho mám plnou hlavu.. Měl jsem tam: MySQL_db_Query

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0