Autor Zpráva
Harkonnen
Profil
Zdravím. Mám trochu složitější problém. Na stránce http://harkonnen.ic.cz a http://dendra.cz používám počítadlo, které jsem si sám napsal v php, ale mám jeden problém. Skripty jsou na obou stránkách skoro stejné, ale mám pocit, že je chyba v tom, že každý server ten skript zpracovává jinak, nebo já nevím co. Každopádně bych byl moc vděčný, kdybyste si tu stránku prošli a podívali se na ten skript. Kde by asi mohla být chyba? Hlavní je tam to, jak php zpracovává rozlišení obrazovky z javascriptu a poté si ho následně pošle přes post a uloží to do souboru. Jak říkám, na harkonnenovi to všechno funguje jak má, ale na Dendře se stává to (vidím to pak v počítadle), že třeba jeden člověk má za sebou 3, 5 i více přístupů a to v rozmezí zhruba 1, 2 až 5 i více sekund. Fakt nevím, čím to je, přitom všechny rozlišení tam jsou zaznamenány. Proč to tedy tak je? Nechce se mi totiž věřit, že by tolik lidí dávalo refresh třeba 5x po sobě jen tak. A u některých je to normálně, jeden přístup. Samozřejmě i u mně, když to zkouším všude možně, takže fakt nevím. Prosím podívejte se na to a kdybyste měli nápad, co by mohlo dělat problém, ozvěte se. Nemůže dělat problém třeba ten skript dole z pocitadlo.cz? No nic, je to tady http://www.dendra.cz/index.txt a je to dlouhé, tak jsem to sem nechtěl kopírovat.

EDIT: Jo a ještě takový detail. Na Dendru chodí 90% lidí, co jsou kancelářské krysy, takže používají IE 6.0, i když nevím, jestli to má na to vliv.
djlj
Profil
Omlouváme se, ale vzhledem k tomu, že používáte zastaralý prohlížeč s vypnutým JavaScriptem, nefunguje Vám správně naše menu a nebudete se moci přihlásit on-line na semináře. Můžete buď zapnout JavaScript, použít jiný prohlížeč (např. Mozilla Firefox) nebo aktualizovat svůj prohlížeč.

To je pěkné. Škoda, že jsem tam byl právě s tím firefoxem.

Ale to bylo jen tak mimochodem. Tvůj dotaz jsem moc nepochopil. Nejspíš ti tam chybí ochrana proti opakovanému zápisu do počítadla, čemuž se ale vzhledem k tomu, že to ukládáš do souboru, vůbec nedivím. A co s tím má společného rozlišení obrazovky, to už vůbec nechápu.
Harkonnen
Profil
Javascript musí být samozřejmě zapnut. Jakou ochranu máš na mysli? Rozlišení obrazovky s tím má společného to, že právě díky tomu se ta stránka musí jednou obnovit, aby php mohlo převzít ty hodnoty.
djlj
Profil
Javascript musí být samozřejmě zapnut.
Proč samozřejmě? Řekl bych, že na Tvých stránkách je zcela zbytečný. A mimochodem — bez javaskriptu se zobrazí jen prázdná stránka. Až když jsem si jej povolil a posléze opět zakázal, uviděl jsem ten gigantický odstavec o tom, že mám prý zastaralý prohlížeč.

Jakou ochranu máš na mysli?
Ochranu proti vícerému započítání uživatele.

Vhodnější by ale bylo, kdybys lépe popsal tvůj problém.
Harkonnen
Profil
No na mých stránkách až tak důležitý není, ale jinak je nutný ke všemu. I na mých stránkách, prostě je to otázka designu atd. Prostě ten, kdo má vyplý javascript, má smůlu.
A jak myslíš to víceré započítání? Mi totiž nejde o to, kolikrát se to započítá (naopak, chci započítat všechny přístupy), ale jde mi o to, abych věděl, kolikrát si někdo tu stránku zobrazil. A právě že nevím v čem je problém, to potřebuju zjistit. U někoho se mi zobrazí, že přišel třeba 5x za sebou v dvousekundovém intervalu mezi sebou, což mi připadá dost divné. Tak si říkám, jestli mu ta stránka správně jede.
Jo a taky když máš Javascript vypnutý, tak by se ten přístup neměl zaznamenat, protože ten se zaznamená jen pokud JS automaticky odešle ten formulář s rozlišením.
djlj
Profil
jinak je nutný ke všemu, prostě je to otázka designu
Pár dobrých vtipů takhle v zapršeném odpoledni nikdy neuškodí, díky za ně!

U někoho se mi zobrazí, že přišel třeba 5x za sebou v dvousekundovém intervalu mezi sebou, což mi připadá dost divné. Tak si říkám, jestli mu ta stránka správně jede.
U IE se mi občas z nějakého důvodu stává, že načte stránku dvakrát těsně za sebou (nebo aspoň to tak vypadá). Proč to ale dělá, nevím. V tom kódu máš taky několikrát zápis do souboru — proč, to nevím, je to hrozně nepřehledný — zkus se podívat, jestli není problém právě tam.
Harkonnen
Profil
No je to tvůj názor, já ti ho neberu. Já se prostě bez JS neobejdu. :-)
Hm to je zajímavé, že by někdy u někoho dělal IE problém? Ale je zvláštní právě to, že to tak dělá jen na té Dendře a jinde ne. :-/
Jojo mám tam zápis do souboru celkem 2x, do dvou různých souborů. V jednom je jen číslo přístupu a v druhém ty ostatní data. Je to tak sice možná zbytečné, ale na druhou stranu, tohle by mělo být v pohodě ne? Prostě php zapíše 2 soubory a je to.
djlj
Profil
No je to tvůj názor, já ti ho neberu. Já se prostě bez JS neobejdu. :-)
Jistě, to dost „taky-tvůrců-stránek“, kteří za to chtějí peníze.
Harkonnen
Profil
Však ano, je to nejlepší technologie na různé efekty a interakci s uživatelem bez nutnosti obnovení stránky. A navíc JS podporují snad všechny moderní prohlížeče. Kdo si jej vypne, jeho problém. Osobně neznám stránky, které nepoužívají JS. Ale nechtěl bych to rozebírat, to je jiná diskuse, takže zpět k problému. Napadá tě ještě něco, třeba že tam je nějaká chyba nebo tak? Nic tam nevidíš?
Harkonnen
Profil
Nikoho nic nenapadá? Jo a ještě otázka, hlavně asi pro djlj: když se stane, že to okno se ti obnovuje několikrát, než se načte (jak si psal), tak se to načte, nebo je to nekonečná smyčka? Pořád netuším, v čem je chyba...
Harkonnen
Profil
Prosím vás může mi někdo pomoct? Nikdo nevidí žádnou chybu, která by zapříčinila vícenásobný refresh? Nebo cokoliv... je to důležité.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0