Autor Zpráva
Vitanek
Profil *
Ahoj nevite jakym zpusobem docilit toho, aby se mi za promenlivou delku retezece doplnili mezery nebo tabulatory, tak, aby retezce byly vzdy stejne dlouhe? str_pad se mi nejak nedari a sprintf taky ne :-(. Byl bych vdecny za kousek kodu. Diky
nightfish
Profil
$retezec = str_pad("neco", 20, " ");
Vitanek
Profil *
To jsem zkkousel ale z nejakeho duvodu mi to doplni na konec jen jednu mezeru a u jine delky vztumniho retezce se na konec doplnuje jiny pocet mezer :-(
nightfish
Profil
duvodu mi to doplni na konec jen jednu mezeru a u jine delky vztumniho retezce se na konec doplnuje jiny pocet mezer
ano, vždy to doplní řetězec mezerami tak, aby měl délku 20 (ve výše uvedeném případě) - tzn. počet mezer bude 20 - početZnakůTextu
Alphard
Profil
To jsem zkkousel ale z nejakeho duvodu mi to doplni na konec jen jednu mezeru
a) jak se to projevuje? jestli to vypisuješ a kontroluješ až výsledné html, tak se i 50 mezer zobrazí jako 1,
musel bys použít  

b) chybí právě jeden znak do dané délky
Vitanek
Profil *
Posilam emailem jednotlive polozky formulare a potrebuji, aby byly zarovnane pod sebou vyplnene hodnoty. Napr: Jmeno: Karel Vomacka
Nejaky dalsi nazev: Neco. Potrebuji docilit toho, aby hodnoty za dvojteckou byly pod sebou. tzn. na konec doplnit nejlepe 4 tabelatory a zohlednit pri tom delku textu pred dvojteckou. Nejak se mi to ale nedari :-( str_pad mi to rozhazi a sprintf nevím jak zadat formátovací retezec :-(
nightfish
Profil
Posilam emailem jednotlive polozky formulare a potrebuji, aby byly zarovnane pod sebou vyplnene hodnoty.
pošli mail v HTML a v něm tabulku...
pro textovou verzi je potřeba, aby bylo nastaveno neproporcionální písmo, jinak tohoto efektu nikdy nedosáhneš

a tabelátory nejsou úplně nejlepší řešení, protože každý může mít nastavenu jejich šířku jinak (někdo třeba na 2 mezery, někdo na 4, ...)
Vitanek
Profil *
Ja to urcite potrebuji posalt v textové forme. Co vsechno bych mel nastavit
Jack Finger
Profil
Vitanek

tak to pošli jako text/html a pokud budeš potřebovat tam díát HTML znaky, zkus je dát do <xmp></xmp> ...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0