Autor Zpráva
tomasnavratil
Profil
Nesetkal se jiz nekdo s potrebou spustit php skript, inhned po startu serveru, mel by bezet na pozadi, skrit by mel nacitad data ze serioveho portu a ulozit je do databaze MySql, pouzivam intranetovy server postaveny na Linux (Mandrake), Apache, MySql, php.
Predem dekuji za radu
Tomas
Zerog
Profil
Slo by to i pres cron. Nebo dat batak po startu kam napises co a kde se ma spustit.
Mireczech
Profil
do /etc/rcS.d/ pridej bash script napr S99_my_programs v kterem spustis "php5-cgi cesta_ke_scriptu"
ale nemyslim ze reseni pomoci PHP by bylo uplne nejlepsi, volil bych treba Python
tomasnavratil
Profil
Děkuji všem za snahu mi pomoci. Zerogu, nevim, ale si mi uplne nepochopil, ja nevim jak donutit php, aby prelozilo vykonalo skript z prikazoveho radku, to mi nejde.
Mireczech, tak jsem to zkusil, teda jestli jsem to dobre pochopil, tak by z prikazoveho radku stacilo zadat napr:
php5-cgi /var/www/html/skript.php
to jsem zkusil a odpoved byla command not found, tak nevim...
Martin Tiršel
Profil
php treba mat nainstalovane nielen ako modul apache, ale aj ako cli (command line interface; neviem ako Mandrake, ale Debian ma na to balicky php5-cli alebo php4-cli). Potom je mozne spustat priamo "php5 /cesta/ku/skriptu.php" a skript sa spusti. PHP skripty je mozne mat pustene ako demonov na pozadi, ale zatial s tym osobnu skusenost nemam (neviem ci netreba upravit config php pre cli alebo nieco ine), tak som si o tom nic nezistoval, ale mozne to urcite je. Na nejake male veci je to ok, ale na zlozitejsich demonov je lepsie pouzit nejaky iny jazyk.
tomasnavratil
Profil
Všem děkuji za rady, ale jsou to rady spíš teoretické, a nevedou k cíli (teda aspoň mě se to nedaří:-)), obávám se že jsem si zvolil špatnou cestu k řešení problému, zkusím se zeptat jinak:
Nepotrebuji nic jného než v pravidelných intervalech číst přicházející data z COM portu a uložit je do databáze, netrvám na použití PHP.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0