Autor Zpráva
Friend
Profil *
Zdravím,
mohli byste mi prosím napsat nějaký kvalitní zdroj na popis výroby jednoduchého redakčního systému (registrace, psaní a mazání článků, seo adresy). Nejlépe v PHP5, ale není to podmínkou.
Začínám s RS a chci to mít kde okouknout. Hlavně zdrojové kódy. Pročítám si systémy jako Wordpress a podobně, ale to je ještě moc složité.
Díky
Kcko
Profil
:DD
Apostolus
Profil
Friend

To ti nikdo zadarmo neudělá. Teda pokud nenajdeš někoho, kdo se fakt nudí:-) Ale na netu je toho fakt hodně, bohužel někdy dost nepřehledně, s chybami a proto to chce mít víc materiálů. Seriály na netu, knížku a kdyby nastaly nějaké obtíže, tak třeba tohle forum, ale nečekej, že to ti to někdo napíše.

Jinak ještě můžeš zkusit nějaký stránky, který zadarmo dávaj scripty třeba: http://www.hotscripts.com
svadla
Profil
Friend

kdyz chces php5, tak predpokladam ze neco naprogramovat umis no a potom uz jen dlouho vymyslet a svuj CMS mas na svete :)
Friend
Profil *
Ještě dva dotazy:
1) Mělo by to být naprogramované tak, že je jeden hlavní soubor (index.php), a do toho se vypisují data z databáze. Prostě jeden soubor pro všechny sekce, i když mají jiný design. HTML kód těch rubrik má být v jiném php souboru, nebo uložen v databázi stejně jako samotný obsah?
2) Můžete mi vypsat několik nejdůležitějších funkcí, které je potřeba znát k zvládnutí primitivního systému?

Děkuju za předchozí odpovědi
bukaj
Profil
Friend
ad 1)
Hledej MVC. Podívej se, jak to řeší růzé frameworky (např. Zend Framework).

ad 2)
IMHO by základní vlastností dobrého CMS měla být jeho rozšiřitelnost. Proto stačí jednoduché jádro (tím myslím ty nejdůležitější funkce) obsahující pouze metody pro obsluhu jednotlivých modulů.
Mastodont
Profil
bukaj
Jádro CMS až tak moc jednoduché být nemůže. Musí totiž obsahovat minimálně:
- administraci modulů
- vrstvu pro práci s db
- uživatele + role
- validace
- kategorie
- šablony
Mastodont
Profil
Friend
Studuj základy MVC, až ti bude jasné, o co jde, můžeš se pustit do psaní.
liblaha
Profil
Zatím nejjednodušší a nejtransparentnější se mi jeví PHP-fusion. PHP kód krátký, jednoduchý a jasný jak facka. Ke studiu jako stvořený.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0