Autor Zpráva
Q
Profil *
Ahojte.
Ako dlho trva na neakej servrovej machine (takej dobrej, co ej bezne v placenych sk/cz hostingoch) urobit md5ku napr 1.0GB suboru?
Resp. 2GB , je to priamo umerne ?
no , ked spravim tak 5-6 md5tiek za hodinu piatich 1GB suborov zatazazi to velmi server?
thx ;)
Keilew
Profil
A jakej to má význam dělat otisk celému souboru, pokud to teda není promyšlený krok nějakýho nabouchanýho šifrovacího algoritmu?
koudi
Profil
A jakej to má význam dělat otisk celému souboru, pokud to teda není promyšlený krok nějakýho nabouchanýho šifrovacího algoritmu?

U různých serverů jsem viděl, že u odkazu na stažení souboru je i md5 otisk, kvůli ověření, jestli si stahuješ správný soubor.
Ale jestli si to někdo ověřuje, to už fakt nevím :)
Q
Profil *
chcelo by to odpoved...
keilew
koudi ma pravdu ...
TFSi
Profil
Q
A jak dlouho to trvá na tvém PC?
Alphard
Profil
nevím, co to změřit?
prvně bych to zkusil na lokále a jestli čas bude přijatelný, tak na hostingu
dracek
Profil
Není lepší provést jen CRC součet?
nightfish
Profil
Q
na p3@866 mi md5sum náhodně vygenerovaného 2GB souboru trvalo

real 1m49.615s
user 0m15.113s
sys 0m6.492s
srigi
Profil
U různých serverů jsem viděl, že u odkazu na stažení souboru je i md5 otisk, kvůli ověření, jestli si stahuješ správný soubor.
Ale jestli si to někdo ověřuje, to už fakt nevím :)


Heh lenze tu MD5ku negeneruje server. Robi sa to tak, ze ked kces dat na stiahnutie napr. ISO subor, subor si pripravis doma na masine, tam aj vypocitas MD5, ulozis to do textaku a oba subory potom uploadnes na server. Generovat MD5 na servery je nezmysel, lebo po uploade uz nemozes garantovat konzistenciu.

BTW kazdy rozumny clovek po stiahnuti napr. novej distribucie by mal MD5 u seba skontrolovat (vacsina to aj robi).
srigi
Profil
Spravne by bolo vhodne po uploade na server, !!! 1x overit pomocou MD5 uploadnuty subor !!! na servery. Viac netreba.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0