Autor Zpráva
Lechy
Profil
pouzivam script ze se mi uklada IP navstevnika + cas kdy prijde navstevnik na server do souboru data.txt

chtel bych se zeptat jestli existuje neco lepsiho treba cas,IP,hostname a treba jeste na jaky strance byl treba mojestranka.cz/neco.php(neni podstatny)

existuje neco podobneho?
googlil jsem ale nic sem nenasel :(
Alphard
Profil
podívej se na tohle:
print_r ($_SERVER);
Lechy
Profil
sry ja se teprv v php ucim nemohl bysmi to trochu upresnit?
Alphard
Profil
v poli $_SERVER jsou informace od klienta a funkce print_r() vypíše obsah pole
dej to do souboru a podívej se na výstup
<?php
print_r ($_SERVER);
?>
Lechy
Profil
kua ja vlastne smazal a nahral znova na FTP takze uz to neamam :( musim to nekde najit
srigi
Profil
Pre lepsiu citatelnost odporucam
<?php

echo "<pre>";
print_r($_SERVER);
echo "</pre>";
?>
Ni7R0
Profil
Na získání hostname se vám hodí funkce gethostbyaddr(). Je dobré ještě kontrolovat X_FORWARDED_FOR a další, v případě, že návštěvník používá transparentní proxy.
Lechy
Profil
a nemate nekdo nahodou cely script?
tiso
Profil
Mám, nedám... Najviac sa naučíš tak že si niečo vytvoríš sám.
Lechy
Profil
tiso
tak to mi nemusis odpovidat ;)
jinou script se mvcera zkousl delat akorat se mi vypisovalo jenom IP a hostname mi nejak nesel a cas taky ne :(
splite
Profil
Taková data se většinou v texťáku neuchovávají, na to je lepší nějaká SQL db... Už jen proto že z texťáku si je mlže každý ňouma vypsat editací url, za nějaký čas se takový soubor nechutně nafoukne a přidávání dalších bude trvat strašlivě dlouho - a pak taky editace (třeba kdyby jste z nějakého důvodu chtěl vymazat pár logů kdesi uprostřed... tak se z toho zblázníte...)

Ale zpět k Vašemu dotazu:
Vtip je v tom, že v proměnné $_SERVER si vyberete co všechno chcete logovat (zase to nepřehánějte... Velký bratr vládne...) a s tím potom pracujete. My Vám nemůžeme říct co všechno by jste měl chtít...

Upřímně řečeno transparentní proxy bych vůbec neřešil.
splite
Profil
Lechy, já Vám žádný script také nedám.

Je lepší hladovějícímu dát rybu nebo ho naučit ryby chytat?
Lechy
Profil
splite,ja sem puvodne chtel do sql ale pak sem nevedel kam se to bude ukladat ty IP kde si je zobrazim
splite
Profil
Tohle bude na dýl, napište mi na ICQ 306-787-049... Řeknu vám jak to funguje protože... ono se to bez přímé interakce (prostě že mě zastavíte a řeknete "tak tohle nechápu") špatně vysvětluje.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0