Autor Zpráva
b.
Profil *
mám problém dvě kolonky
Dodání
Skladem
Dodání doplním 7dní
takže když skladem bude prázdne vyjede 7dní. Jestliže mám tento produkt skladem a já dám do kolonky skladem počet kusů tak mi vyjede okamžitě máme skladem. Jak to vytáhnout z db? Díky
Ni7R0
Profil
Trošku blíže specifikujte problém - co už máte hotové a co přesně potřebujete, takhle by byla potřeba až příliš komplexní odpověď.
Taps
Profil
b.
zkus to udělat třeba nějak takto
$skladem=$_POST["skladem"];
if($skladem>0){
echo"máme skladem";
$sql=mysql_query("select from tabulka");
while($zaznam=mysql_fetch_array($sql)):
$polozka1=zaznam["polozka"];
endwhile;
}
else{
echo"7 dní";
}
b.
Profil *
Parse error: syntax error, unexpected '[' in /home/www/skautik.org/subdomeny/e/menu.php on line 7
Taps
Profil
b.
Napiš sem celý kod.
tiso
Profil
Taps - to je v tom tvojom kóde: $polozka1=polozka["zaznam"];
Ni7R0
Profil
Taps
Nějak nechápu, co má ten Váš kód dělat. Co tam dělá $_POST?

b.
Ještě jednou - specifikujte blíže Váš problém, takhle budete dostávat nekonkrétní řešení a nefunkční kousky kódu, které rozhodně nebudete moct rovnou použít, jak se pravděpodobně snažíte.
b.
Profil *
kolonky jako je tady jméno a heslo, akorát se jmenují:
sklad
dodání

Vždy dám dodání 7dní do kolonky dodání.
v případě že je zboží skaldem napíšu počet kusu.

Nyní chcu aby mi to vybralo když zadám že mám 5kus skladem aby mi skript dal : zboží skladem
v případě že není zadán počet kusu automaticky 0 tak se mi zobrazí doba dodaní obyvkle 7dní.

ju.. díky
Taps
Profil
b.
Upravil jsem to měl jsem tam chybu.
Ni7R0
Záleží jakou metodou odesílá ty formulářové tlačítka, já počítám s odesláním do jiného souboru a s metodou post.
Ni7R0
Profil
Taps
O formulářích tu nebyla řeč, proto jsem se divil. Až teď jsem zjistil, že jim b. říká kolonky, já měl za to, že tím myslí sloupce v databázi.

b.
Podle všeho se jedná o naprosto fundamentální práci s DB a porovnání hodnot, co si přečíst nějaké články o této problematice, třeba v PHP seriálu na linuxzone?
Taps
Profil
b.
Připojuji se ke kolegovi Ni7R0 a rovněž ti doporučuji přečíst si nějaké články o php. Zkus např. již zmiňovaný www.linuxsoft.cz/php nebo www.pecan.cz.
VaclavMacurek
Profil
Mám jeden velmi zajímavý problém:

do stránek jsem zařadil MySQL, aby bylo možné některé věci měnit bez přímého zásahu do ZK.

Doma mi mysql_fetch_array funguje OK, ale po přenesení na internet (hostováno na webzdarma.cz) mi hlásí chybu.

--- Výpis z souboru Nabidka-Cenik.php (Vynechal jsem části, které nemají s MySQL nic společného):

<?php
require ("ReqInc/MySqlReq.php");

$Dotaz = "SELECT * FROM TabulkaSluzby ORDER BY ZnackaSluzby";
$Vysledek = mysql_query($Dotaz);
?>

<table style="width: 100%; height: 100%; ">
<tr>
<td style="width: 40%; font-weight: bold; ">Název služby</td>
<td style="width: 30%; font-weight: bold; text-align: center; " colspan="2">Cena služby</td>
<td style="width: 30%; font-weight: bold; ">Doplňková informace k službě</td>
</tr>

<?php
while($row = mysql_fetch_array($Vysledek, MYSQL_ASSOC))
{
?>
<tr>
<td style="width: 40%; "><?php echo $row[NazevSluzby]; ?></td>
<td style="width: 15%; text-align: right; "><?php echo $row[CenaSluzby]; ?></td>
<td style="width: 15%; "><?php echo '/ '.$row[PlacenaJednotka]; ?></td>
<td style="width: 30%; "><?php echo $row[PopisSluzby]; ?></td>
</tr>
<?php
}
?>
</table>

<?php
mysql_close($Spojeni);
?>

--- Výpis z souboru MySqlReq.php :

$Spojeni = mysql_connect ($Hostitel, $Uzivatel, $Heslo);

mysql_select_db($Databaze, $Spojeni);

mysql_query ("SET NAMES 'Latin2'");

--->

Tady je ta chybová hláška, která se objevuje:

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/wz.cz/a/amavetmost/Nabidka-Cenik.php on line 18

Doma na localhostu mi vše běží OK, ale právě po nahrání na internet mi hlásí tohle (vuz předchozí dva řádky).
nightfish
Profil
Mám jeden velmi zajímavý problém:
pokud nejsi b, tak si založ vlastní téma

Doma mi mysql_fetch_array funguje OK, ale po přenesení na internet (hostováno na webzdarma.cz) mi hlásí chybu.
v tom případě je to polámaný
nicméně další informace ti neřeknu, dokud se nenaučíš klást otázky
http://stare.cz/otazky - konkrétně sekce "Popište problém co nejpřesněji"
VaclavMacurek
Profil
Tady je ta hláška, kterou mi na internetu hlásí (a omlouvám se, že jsem jí neuvedl ihned):

Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/wz.cz/a/amavetmost/Nabidka-Cenik.php on line 18

Kód je v mém předchozím příspěvku.
nightfish
Profil
Warning: mysql_fetch_array(): supplied argument is not a valid MySQL result resource in /3w/wz.cz/a/amavetmost/Nabidka-Cenik.php on line 18
za mysql_query si dejte
echo mysql_error();

chyba je v tom SQL dotazu
VaclavMacurek
Profil
OK. Přidáno - chyba zjištěna: rozdíl v názvu databáze: AmavetMost místo amavetmost. Doma jsem si databázi pojmenoval AmavetMost, ale na serveru byl název přednastaven na: amavetmost. Naštěstí jméno tabulky je OK.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0