Autor Zpráva
Modec
Profil *
Zdravím, dělám skript pro upload souborů na server a mám problém. Když php skriptem vytvořím adresář a pak do něj chci nauploadovat skriptem soubor tak to hodí hlášku

Warning: fopen(): SAFE MODE Restriction in effect. The script whose uid bla bla

prostě nechce mi to dovolit tam ten soubor zapsat, protože ten adresář má jiné výrobní ID než ten skript co do něj leze..

takže jedinou možností aby se skript do adresáře dostal je vytvořit ho přes ftp což je dost neohrabaný..

je nějaká možnost jak zařídit aby mohl skript zapsat soubory do adresáře který byl skriptem také vytvořen?

(safe mod vypnout možnost nemam páč to není můj server)

díky
bukaj
Profil
Modec
Skript musí mít oprávnění do adresáře zapisovat a vytvářet tam soubory. Takže nastupuje na řadu chmod(). Viz také umask().

Nebo druhá možnost, a možná lepší, adresář smazat a vytvořít ho v PHP příkazem mkdir(). Samozřejmě s příslušnými právy.

výrobní ID :D
Modec
Profil *
Problém není s atributy, ty mam samozřejmě všude na 777, problém je že mkdir() proces má jiné id než je id zapisovacího skriptu (adresář je pod jiným vlastníkem než zápis souboru skriptu) a kvůli tomu si safe mod myslí že mě může štvát a zakazovat mi tam zápis...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0