Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Ahoj,
jak byste mi doporucili resit nasledujici situaci:

na portalu je velky pocet zaznamu (+ -1000), ke kazdemu zaznamu lze uploadovat max 5 fotografii, ktere se vsechny ukladaji do slozky obrazky (tzn. max. 5000 obrazku).

Ted budu chtit vypsat zaznam treba 764 a zobrazit k nemu treba jeho 3 fotografie..... do DB ukladam nazev souboru..., takze do img dam cestu a nazev souboru vytahnu z DB a zobrazim.....takhle to funguje ok

pri vkladani fotografii kontroluji, jestli v DB uz neni zaznam se stejnym jmenem obrazku, aby nedoslo ke kolizi pri smazani......mazu ze serveru fci unlink(), ale pokud bych nekontroloval pri vkladani jmeno obrazku, potom by se tam mohli vlozit obrazky se shodnymi nazvy a pri jeho smazani by se mohlo stat, ze obrazky meli stejny nazev a vzniknout kolize.

z toho vseho vypliva, ze bych musel mit 5000 obrazku a k nim 5000 nazvu, coz je nepravdepodone, kdyz si tam ty obrazky budou vkladat lide a vypisovat jim hlasku aby zmenili nazev obrazku se mi moc nechce...

suma sumarum jak byste mi toto doporuculi resit?

dikes
somebody
Profil
já ukládam obrázky pomocí $datum=time();

máš jedinečný název a je to jednoduché ;

ale pokud nahrávaš třeba tři najedou musíš to nějak změnit, např. v nějakým cyklu přičteš jedna...apod
temistokles
Profil
Do DB si ukladaj nejaký vygenrovaný jedinečný ID, vždy skontroluješ, či už neexistuje, ak nie, pridáš ho tam a tak nazveš súbor :).. IDom rozumej napríklad "gD5EfsW7". Je to tiež pomerne jednoduché a podstatne bezpečnejšie (ak predpokladáš upload viacerých súborov súčasne).

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0