Autor Zpráva
Asterofix
Profil
Ahoj,
snažím se vytvořit přihlašování do administrace na mém webu, ale nevím jak naprogramovat session, resp. mi to neustále hází chyby a další stránka nepozná, že jsem vytvořil proměnou $_session...

napíše mi to jen hlášku


Warning: session_start() [function.session-start]: Cannot send session cookie - headers already sent by bla bla bla ...



Session dělám poprvé v životě, takže pořádně nevím jak by to mělo vypadat. Hrabu se s tím od rána, sháním všude články a návody, ale nejsem schopný to dát dohromady, tak ze zoufalosti píšu sem. Mockrát díky za každou radu!
kvoky
Profil *
z FAQ:

headers already sent...
Pokud už byl generovaný nějaký výstup, tak už nelze používat funkce header(), setcookie() ani session_start(). Jejich volání skončí chybou.
Přesvědčete se, že před začátkem <?php ?> není žádný text (ani mezera) a že nebylo nic odesláno třeba funkcemi jako echo nebo print.
Pokud je text v UTF-8, tím výstupem může být i tzv. BOM signatura, vizte výše zmíněný Divný znak (čtvereček)....

Přesto: žádnej výstup tady nevidím... i když počítám že je to jen část scriptu ne?
Asterofix
Profil
kvoky

přesně tak, normálně to začíná tím session tzn. že na samém začátku je <?php
session_start();........

Opravdu nevím, čím by to mohlo být, ale tu hlášku mi to psalo i v tom prvním souboru, ale pak jsem přesunul include souboru s heslem až za tu první podmínku a pak už to fungovalo. Ale u toho druhého skriptu teda nevím co bych měl předělat...
Acci
Profil
A co používáš za editor? Pravděpodobně tam vkládá BOM, jak píše kvoky.
Asterofix
Profil
Požívám Notepad++ a teď mi to taky došlo, že by to mohlo být kódováním, takže zkusím jiné kódování a napíšu jak to funguje...
Asterofix
Profil
Aha, takže to dělalo opravdu jen když to bylo v utf 8, při jiném kódování je to OK. Nevíte teda jak to mám uložit, aby to nevkládalo BOM?
kvoky
Profil *
něco je tady ve FAQ:

http://diskuse.jakpsatweb.cz/index.php?action=vthread&forum=9&topic=21 11
Asterofix
Profil
Mockrát díky všem, uložil jsem to v PSPadu a už je to v pořádku.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0