Autor Zpráva
zero0x
Profil
pouzivat framework alebo nepouzivat framework??

zdravim vas,

takato otazka ma trapi

velmi sa mi zapacilo pouzivanie frameworku, vsetko ide jednoduchsie (zend framework)

ale mam pocit, ze to nie je tak uplne ono, napriklad opensource aplikaciu by som asi nerobil cez framework

a preto sa pytam ci by nebolo celkom jednoduche si MVC napisat sam a ostatne veci tiez? teda jednoduchsie nie, ale bolo by to prisposobene, a vsetko vlastny kod..

hmm, co si o tom myslite?
vem
Profil *
Parádna otázka. Tiež by ma zaujímalo.
Takže skúšam či sa niekto nechytí na 2x - updatom posúvam na titulku kategórie...
anode
Profil
Pokud píšu web o 3 stránkách a jednom formuláři, tak je to skoro jedno. Jinak ale určitě používat. Proč znovuvynalézat kolo...
Nechápu, proč by se opensource aplikace neměla stavět na frameworku - snad právě naopak, pokud je framework opensource a pod příjemnou licencí, proč ho nevyužít. A právě díky tomu, že framework zná spoustu lidí, může i aplikaci na něm postavenou upravit a vylepšit mnohem více lidí, než nějaký vlastnoruční vynález.
BetaCam
Profil
zero0x
ale mam pocit, ze to nie je tak uplne ono, napriklad opensource aplikaciu by som asi nerobil cez framework

Já si zas v podstatě v dnešní době nedokážu představit větší aplikaci bez použití frameworku a je v podstatě jedno jestli používám vlastní framework nebo Zend, CI, Cake či nějaký jiný.

anode
Proč znovuvynalézat kolo...


Například proto, že některé třídy v ruzných frameworkcích sou pro daný projekt příliš megalomanské či ti nesedí používání samotných tříd. Popravdě věta "Proč znovuvynalézat kolo... " mě téměř vždy rozčílí do ruda. Je to asi jako když se používal parní stroj a všichni by si řekli "proč znova vynalézat kolo" a tak by sme dnes například neměli spalovací motor.

A právě díky tomu, že framework zná spoustu lidí, může i aplikaci na něm postavenou upravit a vylepšit mnohem více lidí, než nějaký vlastnoruční vynález.

No to je sice pravda, ale to je někdy až naškodu. Pak z toho může vzniknout tak "efektivní aplikace" jako je třeba Joomla či ZenCart. :)
Mastodont
Profil
anode
Jak píše BetaCam, některé věci jsou ve většině frameworků řešeny moc zeširoka nebo "divně". Třeba já jsem nikde nenašel "inteligentní" obsluhu formulářů. Nebo se mi na některé věci líbí víc statické třídy než dependency injection.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0