Autor Zpráva
Johnyz
Profil *
nazdárek,
potřeboval bych převést data z *.dbf s memo poznámkami v souboru *.fpt do csv formátu.
Otevřít dbf v php už umím a převádět taky, ale netuším jak je to s memo poznámkama, pač nikde na netu nemůžu najít žádný manuál nebo rady .... (anebo jsem špatný hledač).
Stačilo by jen říct co mám dělat nebo jaké příkazy se k tomu používají ...
Luděk
Profil *
no tak to jsem na tom stejně, já našel nějaké příklady, ale nikdy to nefungovalo správně. Nakonec to musím dělat ručně v Excelu, ale taky bych uvítal jestli někdo ví jak se k FPT dostat.
Luděk
Profil *
tady neco je ale nerozchodil jsem, mel jsem jeste neco ale jak jsem psal bezuspesne
http://www.sqldbu.com/eng/sections/tips/mysqlimport.html
http://www.sqldbu.com/eng/sections/downloads/impsql-10.tar.gz
Johnyz
Profil *
http://www.downlinx.com/proghtml/570/57010.htm

tady je DL na program co prevadi z dbf do csv a umi i memo, jen je omezen na 50 zaznamu, takze staci najit ***** anebo koupit. Jdu hledat dal
Luděk
Profil *
me se spi jedna o automaticke zpracovani php, potrebuji totiz DBF s FPT importovat do MySQL databaze kazdy tyden a to se mi rucne moc nechce
mackopu
Profil
Předpokládám, že nejjednodušší řešení pro tebe bude převod rovnou na SQL (?)
Zkus jednu mojí soukromou pomůcku na http://www.ambike.com/aplikace/xls2sql_2.php (psal jsem se s tím týden) a postupuj přesně podle návodu.
Používám to k převodu dat z excelu nebo csv(otevřeného v excelu) na SQL vkládací dotaz, tak se nediv okomentovanému úvodu ve vygenerovaném textu ;-)
Zdařile jsem takhle během pár minut převáděl výsledky cyklistických závodů do naší databáze z formátu DBF, který umí přečíst excel.
Je u toho i příkaz CREATE TABLE; ten pak můžeš samosebou vymazat a použít jen řádky s INSER INTO. Na vybranou máš výpis na monitor nebo uložení do sql souboru.
Tímto to tedy dávám veřejně k dispozici :-)
Luděk
Profil *
porad je ale nejlepsi aby to script delal za me, čili pro mě stále nejvyší potřebou je php script ktery převede dbf s MEMO poznámkou v FPT souboru do MySQL.
Johnyz
Profil *
přesně tak, chce to skript
Ludek
Profil *
tak porad ikdo nic nemate ? ja uz se timto prevodem MEMO poznamky z dbf souboru, ktera je ulozena v FPT zabyvam docela dlouho a jsem uz zoufaly. Nic mi nefunguje z toho co jsem nasel.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0