Autor Zpráva
misa
Profil *
Jeste jeden problem. Jde nejak snadno ulozit vyhodnoseni nejakeho MySQL dotazu do souboru pro pozdejsi otevreni a editovani tohoto souboru v Exelu ???
Yuhů
Profil
to jde mnoha způsoby. Chceš to dělat přes PHP nebo přes konzolu? Nejlepší je asi vyexportovat si dotaz do souboru *.csv s hodnotami oddělenými čárkami.
SuE
Profil
lepší oddělovač je asi středník. protože čárku ma spousta lidí nastavenou jako jako destinnou - to pak může být problém.
Ten středník ale taky má mouchy - když totiž csv otevřeš (musíš ho otevřít z excelu, ne kliknutím na soubor excel vyvolat - to pak blbne) , tak on si podle pár prvních řádků rozhodne, co je to za data - číslo, text apod a je docela problém mu to pak vymluvit :-)
Mně se osvědčilo tam jako oddělovač nechávat | z unloadu (záleží na db samozřejmě), dát tam nějakou divokou příponu jako třeba .unl a dělat to jako import s oddělovačem "jiné" , pak tam lze definovat typ sloupce.
Možná , že excel 2003 už to umí líp, to netuším :-)
misa_
Profil *
Yuhů

To bych presne potreboval/export do *.csv/, ale neznam funkce a postup jak to udelat, tak bych se chtel nekde informovat /jestli nevite o nejakem clanku nebo jestli bych mohl poprosit rychlokurz(kratky navod)/
misa
Profil *
Jen tak sem dávám asi nejlepší variantu jak nějakej dotaz uložit přímo do exelu, aby to někdo nemusel hledat jako ja

<?
include 'library/config.php';
include 'library/opendb.php';

$query = "SELECT fname, lname FROM students";
$result = mysql_query($query) or die('Error, query failed');

$tsv = array();
$html = array();
while($row = mysql_fetch_array($result, MYSQL_NUM))
{
$tsv[] = implode("\t", $row);
$html[] = "<tr><td>" .implode("</td><td>", $row) . "</td></tr>";
}

$tsv = implode("\r\n", $tsv);
$html = "<table>" . implode("\r\n", $html) . "</table>";

$fileName = 'mysql-to-excel.xls';
header("Content-type: application/vnd.ms-excel");
header("Content-Disposition: attachment; filename=$fileName");

//echo $tsv;
echo $html;

include 'library/closedb.php';
?>
llook
Profil
To funguje? Excel umí otevírat HTML tabulky?
misa
Profil *
Jo Exel tu html tabulku bez problemu zpracuje, takze zadnej .csv soubor
llook
Profil
Tak to jsem nevěděl, zase jsem o něco chytřejší. V tom skriptu bych ale ještě jednotlivá pole ošetřil pomocí htmlspecialchars, jinak někdo do databáze uloží znak < a je problém.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0