Autor Zpráva
Robinacek
Profil *
Ahoj, asi se zeptam na uplnou blbost, ale holt mne to uz za cely den nemysli. :o)

Lze ulozit

mysql_pconnect($server[$spojeni]['host'],
$server[$spojeni]['username'],
$server[$spojeni]['password']);

mysql_query("SET NAMES 'utf8'", $server[$spojeni]);
mysql_select_db($server[$spojeni]['database'], $server[$spojeni]);

do jedne promenne?
djlj
Profil
Ne. Ale můžeš si to uložit do samotatného souboru, který budeš na stránky vkládat pomocí funkce include.
K.
Profil *
Teoreticky by to šlo pomocí následující prasárny:
Nacpeš si ty příkazy do řetězce a pak je provedeš pomocí fce eval. :-)

Ale takhle to vážně nedělej, využij include/require, jak píše djlj
Robinacek
Profil *
djlj

Diky. Tu funkci jsem mel jiz napsanou, ale slo me o 'krasnejsi funkci', takze jsem polozil hloupou otazku.
Robinacek
Profil *
Diky.
krteczek
Profil
kdysi jsem tohle dělal jako je to v serialu na linuxsoftu, potom jsem to uzavřel do funkce, kterou jsem volal jako druhý parametr funkce
mysql_query($dotaz, pripoj())


function pripoj($kodovani = 'utf8')

{

if((!$pripoj = @mysql_pconnect(kfwSQL_HOST, kfwSQL_USERNAME , kfwSQL_PASSWORD)))

{

trigger_error( '<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">Je mi líto, databáze je nedostupná... Nastala chyba připojení k DB', E_USER_ERROR;
}

if(!@mysql_select_db(kfwSQL_DBNAME))

{

trigger_error('<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8">Je mi líto, databáze je nedostupná... Chyba: neznámá DB.', E_USER_ERROR);

}

else

{

mysql_query("SET NAMES '" . $kodovani . "'");

return $pripoj;

}

}


toje celékouzlo :-)
peta
Profil
krteczek
pak muze byt zajimave s tim pracovat v safe mode, kdyz to neni jako globalni, kdyz bys pripojoval vice databazi, treba :)
krteczek
Profil
peta: zase hledáš problémy kde nejsou? funkce je vždycky globální, takže není problém ji zavolat odkudkoliv.
A výběr databáze? třeba dalším parametrem při volání funkce? Ale ještě jsem takovou opičárnu nepotřeboval ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0