Autor Zpráva
Nitram
Profil *
Mám skript, který do textového souboru aktualizace.txt zapisuje datum aktualizace:

...
$fo = fopen("ftp://jmeno:heslo@ftp.server.cz/www/aktualizace.txt","w");
unlink ($fo);
fwrite($fo,$date);
fclose($fo);

Funguje to pokud soubor neexistuje, tak ho vytvoří a zapíše do něj. Problém všek nastává ve chvíli, kdy soubor existuje. To to na mě vychrlí takovouto sadu chyb. hlášek:

Warning: fopen(ftp://jméno:heslo@ftp.server.cz/www/aktualizace.txt) [function.fopen]: failed to open stream: Remote file already exists and overwrite context option not specified.<br /> FTP server reports 213 10 in /www/mysql/aktualne/pridat.php on line 11

Warning: unlink() expects parameter 2 to be resource, integer given in /www/mysql/aktualne/pridat.php on line 12

Warning: fwrite(): supplied argument is not a valid stream resource in /www/mysql/aktualne/pridat.php on line 13

Warning: fclose(): supplied argument is not a valid stream resource in /www/mysql/aktualne/pridat.php on line 14

Co tedy dělám špatně? Už si vzteky rvu vlasy na hlavě.

Díky za radu.
Nitram
Profil *
Ještě se omlouvám za chybu v předmětu, jsem už dnes trochu přepracovaný.
nosko
No zopár pripomienok:
ku tomuto:
Warning: unlink() expects parameter 2 to be resource, integer given in /www/mysql/aktualne/pridat.php on line 12
$fo = ti tuším vracia 0 vs 1 podľa toho či sa podarilo otvoriť súbor, a ty potrebuješ adresu súboru, takže
unlink("nejakzsubor.txt")
teda ak sa nemýlim(dúfam že nie :p )

a len tak pomimo, nie je ten unlink zbytočný?? veď už parameter "w" ti zaručuje že obsah súboru sa zmaže ak existuje a ak nie tak ho vytvorí

//edit a ešte jedna chyba čo mi vypísalo, možno ti to pomôže, mne nedovolilo zmazať ten súbor lebo bol ešte otvorený, ho mažeš pred uzavretím

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0