Autor Zpráva
daop
Profil *
Zdravim,
muzete me nekdo nejak poradit jak rozumne ulozit menu a jeji strukturu nejlepe do souboru?
Jednotlive clanky mam v souborech, chci se vyhnout databazim, ty jsou na mem free hostingu docela nespolehlive a tudiz je pouzivam pro mene dulezite akce nez samotne menu a clanky.
Tedka jsem uz dusledne odprostil clanky od php a html kodu a jde o cisty text ktery je formatovan pomoci texy. Tedka jak mam ulozit menu, nejak rozumne a jak provest ukladani struktury, pokud mozno bez databaze. Napadlo me ze pri napsani clanku a vlozeni bud manualne nebo pres redakcni system, ktery teprve pribude, budu patricny odkaz s urivkem ukladat do patricneho souboru a to nakonec. Vsechna data bych obratil abych nemusel soubor cely nacitat, vlozit pozadovany zaznam a posleze ulozit. to by docela slo. Jeste me napadlo jedno reseni, ze bych pozadovany clanek napsal na localhostu v nejakem redakcnim systenu s pouzitim databaze a ten by potom vygeneroval paticne soubory, ktere bych ulozil na web. Tim bych zabaspecil ze budu mejt zalohovana data, pro jakykoliv pripad.
Nebo mate nekdo jiny napad.... Pripadne vite o nejakem elegantnejsim reseni.....
Alphard
Profil
Nebo mate nekdo jiny napad.... Pripadne vite o nejakem elegantnejsim reseni.....
ano, změň hosting, dnes není problém sehnat nějaký spolehlivý s MySQL, např. profitux.cz
vyhýbání se databázím kvůli hostingu je IMHO blbost
daop
Profil *
Alphard ok ok, zkusim ten web.... :).
Ale i tak nastava otazka jak elegantne ulozit do databaze menu a odkazy na jednotlive clanky vcetne kratkeho urivku z clanu, ktery by se treba generolal z puvodniho clanku. To by bylo v databazi hodne duplicitnich udaju... A pokazde prochazet patricne clanky a neustale generovat ty uvody, neni jaksy dobre reseni. Sice by to vyresila nejaka cache ale jeste jsem neprisel na nejakou dobrou. Vsade jsem nasel jen samatnou cache ale to hlavni co bych pro toto reseni potreboval je mechanizmus ktery by rekl uloz do cache a nebo z ni preci jsem jaky nenasel.....

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0