Autor Zpráva
Jenda.xyz
Profil *
Zdravím, tak ňák tuším, že to bude ******* dotaz, ale... Snažím se udělat skript na automatický zálohování mysql databáze a chci k tomu využít mysqldump. Databáze běží ne mém serveru. Problém je, že když spustím příkaz mysqldump --blabla... ve skryptu, tak se záloha neprovede, ale když spustím stejný příkaz v shellu, tak je to ok. Tuší někdo. Běží to na widlích...
joejoe
Profil *
muze to byt treba kvuli safe_mode

osobne pouzivam tohle:
http://www.volny.cz/joejoe/download/createsql.rar
Jenda.xyz
Profil *
Díkes, ale přeci jenom bych radši použil ten mysqldump. A hlavně by mě to zajímalo, když bych chtěl v budoucnu spouštět nějaký externí prográmek. safe_mode mám vypnutý a když spustím na zkoušku třeba notepad, tak to fachá. Teda jako fachá tak, že se skrypt neukončí a v běžících procesech se objeví notepad. Což bych si tak ňák představoval.
joejoe
Profil *
to ze se nespusti zalohovani nemusi nutne znamenat, ze nedoslo ke spusteni programu:
zkusil bych presmerovat stderr do stdout "2>&1" a potom si nechat vypsat stdout, pripadne jaka je navratova hodnota programu.

exec("mysqldump --blabla 2>&1", $stdout, $return_var);
print_r($stdout)
print_r($return_var)
Jenda.xyz
Profil *
Díkes, díkes, to pomohlo. phpko nějak neregistrovalo cestu v PATHu, takže to ten soubor mysqldump nemohlo najít. Když jsem dal celou cestu ( exec("c:mysqldump.exe --blabla...") ) tak je to ok. Ještě teda další dotaz, jak zadat cestu, když mám mysqldump v 'program files'. Když totiž dám exex("c:program files...") tak to veme jenom to c:program, mezera se tomu evidentně moc nelíbí. Dotaz jak z páté třídy, ale co se dělat:)
Kajman_
Profil *
Co exec('"dlouha cesta/cosi.exe" -parametry')?

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0