Autor Zpráva
markétka
Profil *
ahoj, jakou podmínkou mám při registraci zamezit, aby uživatel nemohl v nicku mít velká písmena já udělal něco takovýhleho ale nefunguje mi to. if(!ereg("^([a-z0-9.-_]$", $nick)) echo 'Špatý nick'; Děkuju všem za odpovědi
Joker
Profil
Podle mě je nejjednodušší použít strtolower a velká písmena převést na malá.
Alphard
Profil
if(!ereg("^([a-z0-9.-_]$", $nick))
proč je před [a tato závorka ( ?
musí se určit počet znaků, např. ereg("^[a-z0-9._-]{3,10}$", $nick)


http://www.regularnivyrazy.info/shrnuti-syntaxe.html
DFly
Profil
nepatri to sem, ale pro jistotu bys tohle mel udelat uz na strane klientskeho scriptu (a v PHP samozrejme potom taky)

ja jen ze me selene prudi, kdyz neco nekam odeslu a teprve pak mi to napise ze jsem neco vyplnil spatne a vráti to prazdny formular :-)
tajny spion
Profil
markétka
A proc chces vlatne zakaznika ci navstevnika jeste vice omezovat, kdyz uz i bez toho je omezen dost? On treba musi, kvuli tomu, aby se dostal na tvuj web, zapnoput ptohlizec a natukat URL tvyho webu. A ty ponem jeste chces, aby musel mit v nicku maly pismena. Nehoraznost.

Tim jsem chtel jako rict, ze nevidim duvod v tom, aby nemohli mit velky pismena v nicku. Myslim, ze nick jako JSEM VELKEJ KLUK si porizuje jen malo % navstevniku a myslim, ze takovi na tvym webu stejne dlouho nevydrzej. Ale mozna je to jen muj nazor.

PS: Kdyz uz vypisujes (echo) "Spatny nick" napis take proc a rovnou prirad policku focus. Uzivatele popros o prejmenovani a nakonec mu podekuj. Potesi to.
Joker
Profil
tajny spion
Podle mě to není až takové omezení, kdyby se to konvertovalo automaticky. Kdybych měl jméno třeba "Joker", v databázi by bylo "joker" a přihlašování by reagovalo na slovo "joker" v jakékoliv kombinaci velkých a malých písmen.

Někdo třeba nechce, aby byli šlo registrovat různé uživatele se jmény např. "joker", "Joker", "JOKER", (...)
markétka
Profil *
No na tom sejde já právě nichci aby byly úplně dvě stejný přezdívky jenom třeba rozlišený celikostí písmen
DJ Miky
Profil
A nešlo by převést nick na malá písmena automaticky a pak to jen kontrolovat?
Joker
Profil
DJ Miky
Přesně to jsem psal hned ve druhém příspěvku ;)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0