Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, jde nějakým způsobem obejít (nemyslím tím nějakej hack, myslím nějaký standardní řešení) délku vykonání skriptu v php (a nemyslím tím taky, že se např. v php.ini nastaví na delší čas).

Např. v intranetové aplikaci:

- chci vytvořit PDF - jenže se dlouho vytváří - více než standardních 30 sec
- chci vytvořit náhledy fotek pomocí GD knihovny - jenže těch fotek je hodně...

Je nějaký způsob, např rozdělení vykonání skriptu (nemyslím v kódu), nebo něco podobného .... ???

Díky za jakýkoliv info

Honza
Mike8748
Profil
manual php, hledej set_time_limit
tiso
Profil
H13 - pre ten druhý prípad (generovanie náhľadov fotiek) sa to dá - skript bude generovať len jeden náhľad, potom sa presmeruje sám na seba. Musíš len zabezpečiť aby skript spracoval ďalšiu fotku, riešení je viac...
H13
Profil
tiso

no to by mě zajímalo - zajistit aby zpracoval další fotku - to by mělo stačit dát tam podmínku

if file_exists náhled - tak ho nedělej a přejdi dál, když ho uděláš přesměruj se....

"riešení je viac" ... třeba nějakej link by nebyl .... :-)

jinak díky moc
tiso
Profil
H13 - linky si hľadaj sám, google funguje mne i tebe rovnako, ja používam vlastnú hlavu a na tú link neexistuje.
Viac-menej si si odpovedal sám, iné riešenie je nechať skript spracovávať fotky v nejakom adresári (nespracovane), po spracovaní by orig fotku z toho adresára presunul inam (adresár spracovane) a presmeroval sa sám na seba...
H13
Profil
já jsem teď vyzkoušel to přesměrování a nějak mi to nefunguje, i když se přesměrovává, pořád to bere jako jedno vykonání a napíše mi chybu, že to nestihl do 30 sec
tiso
Profil
H13 - neberie, pokiaľ sa to jedno vykonanie nezmestí do nastaveného času vykonávania skriptu, tak máš skrátka smolu...
H13
Profil
do tech 30 sekund to udela napr. 20 fotek a pak to napise, ze doslo ke smycce v presmerovani

mam tam napr. 50 fotek, 30 jich udela a pak napise tu hlasku

napr, kdyz delam 10 fotek, vse probehne v poradku
tiso
Profil
H13 - tá "smyčka" je obmedzenie prehliadača, nie že to nefunguje... Skús iný prehliadač alebo sa pohrab v nastaveniach prehliadača. Prípadne skript pusti znovu, kým nespracuje všetky fotky...
H13
Profil
to samozřejmě znovu spustím a vše dopadne tak jak má...jenže to není řešení, protože to nedělám pro sebe, takže vysvětlovat někomu, kdo skoro s počítačem nedělá, že stačí znovu spustit skript, nebo že si má něco nastavit v prohlížeči, to asi nebude ono
krteczek
Profil
na přesměrování použij html a ne php a bude to fungovat správně i u třeba 1000 fotek v adresáři:
- spustíš script
- z adresáře načteš fotku
- vytvoříš náhled
- originál přesuneš jinam (a puvodni smažeš)
- zobrazíš náhled a do skriptu vložíš http přesměrování v html (meta refresh třeba 5 sekund)
a jsme zase na začátku
H13
Profil
funguje, ale během vytváření mi to vypsalo, že bylo zase dosaženo 30 sec limit i s chybou, ale pořád se pokračovalo až do konce, teď ještě jak zakázat zobrazování např. fatal erroru při dosažení 30 sec..


PŘIDAL JSEM EXIT; HNED ZA REFRESHEM A FUNGUJE, DÍKY MOC

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0