Autor Zpráva
Cejn
Profil *
Snažim se udělat XHTML dokument, do kterého se bude vkládat menu pomocí PHP příkazu include.
Jedná se o soubor Index.html, do kterého se má vložit soubor menu.inc.
Z nějakého důvodu mi to nefunguje. Poraďte prosím, trápim se s tim celý dopoledne.
Tady to je.
Předem moc děkuji.
Joker
Profil
Z nějakého důvodu mi to nefunguje.
Vskutku vyčerpávající popis.
Co přesně znamená "Z nějakého důvodu mi to nefunguje"?

Odkaz je sice fajn, ale my neuvidíme PHP kód.
Mike8748
Profil
prejmenuj soubor na priponu .php
Cejn
Profil *
Kód "index.html"


<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
<!doctype html public "-//W3C//DTD HTML 4.01 Transitional//EN" "http://www.w3.org/TR/html4/loose.dtd">
<html xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml" xml:lang="cs" lang="cs">
<head>
<meta name="description" content="hard core thrash punk kapela z Jihlavy" />
<meta name="Keywords" content="hard core, punk, punx, thrash, kapela" />
<meta name="Author" content="Cejn" />
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />
<link rel="StyleSheet" type="text/css" href="soubor.css" />
<title> Rapsöd | novinky
</title>
</head>
<body>
<div id="hlavicka">
<h1>Rapsöd</h1>
<h2>Thrashing hard core punk Jihlava</h2>
</div>
<div id="menu">
<?php include "menu.inc"; ?>
</div>
<div id="telo">
<h3>Novinky</h3>
<h4>Nový web</h4>
<p> Spustili jsme nový web na nové adrese. Doufáme, že se bude líbit.
</p>
</div>
<div id="paticka">
<p> Rapsöd | thrash | hard core punk | Jihlava
</p>
<p> Design, XHTML, CSS, PHP - ©2007
<a href="mailto:vojce@centrum.cz">Cejn</a>
</p>
</div>
</body>
</html>



a "menu.inc"

     <menu>

<li>
<a href="novinky.php">Novinky</a></li>
<li>
<a href="koncerty.php">Koncerty</a></li>
<li>
<a href="kapela.php">Kapela</a></li>
<li>
<a href="texty.php">Texty</a></li>
<li>
<a href="media.php">Media</a></li>
<li>
<a href="kontakt.php">Kontakt</a></li>
<li>
<a href="kniha.php">Kniha</a></li>
<li>
<a href="odkazy.php">Odkazy</a></li>
<li>
<a href="http://www.myspace.com/rapsodthrashers">MySpace</a></li>
</menu>
Cejn
Profil *
Když mám příponu HTML, neukáže se menu, které se má vložit. Když dám přípnu PHP, tak prohlížeč hlásí "dokument neobsahuje žádná data.
Joker
Profil
Cejn
Tak potom se nejspíš soubor .html nezpracuje jako PHP a ve výsledné stránce zůstane <?php include "menu.inc"; ?>

prohlížeč hlásí "dokument neobsahuje žádná data
refresh?
Kcko
Profil
pac to musis taky pustit pres server jmenem APACHE
tiso
Profil
problém číslo 1: prípona súboru vs. nastavenie spracovavania súborov
problém čislo 2: <?xml vs. short_open_tag: on
Cejn
Profil *
tiso
prípona súboru vs. nastavenie spracovavania súborov - nevim co je na tom špatně?
<?xml vs. short_open_tag: on
- Nechápu ...
tiso
Profil
Cejn - Tvoj popis problému bol stručný, ako je možné že Ti stručná odpoveď nestačí? Alebo sa mám pýtať milión otázok aby som presne identifikoval problém? Skús si prečítať nejaké knižky alebo články, google Ti pomôže.
Cejn
Profil *
No ou kej tak dík.
Joker
Profil
<?xml vs. short_open_tag: on
- Nechápu ...

short_open_tag znamená, že místo řetězce "<?php" pro zapnutí režimu zpracování PHP stačí i jenom "<?".
Tím pádem i <?xml spustí režim zpracování PHP.

Mimochodem:
<?xml version="1.0" encoding="UTF-8"?>
(...)
<meta http-equiv="Content-Type" content="text/html; charset=windows-1250" />

Tak v jakém kódování ten dokument vlastně je?
Cejn
Profil *
Joker
Já se teď snažim přejít z HTML na XHTML, dělám v tom kódu docela zmatky jak koukám ...

Jinak dík ...
Cejn
Profil *
Takže už to valí, chyba byla v mejch hloupejch zmatkách, dík všem ...
Chamurappi
Profil
Reaguji na Cejna:
Snažíš se přejít na rozbité HTML. Validátor (ten český) ti včera nekecal, naslouchej mu a zmatky nebudou.
Deklaraci <?xml ...?> prohlížeče ignorují, neb tvůj kód jako XML neberou, rozhodující je kódování v <meta> (tedy „windows-1250“).
Cejn
Profil *
Camurapi
To kódovaní už jsme spravil...Jinak, jestli jsem to správně pochopil, tak PHP ve stránce neběží kvůli tý deklaraci xml. Prohlížeš si myslí že je to část PHP kódu. Nebo se mýlím? někde jsem četl, že nejlepší je tam tu deklaraci nedávat vůbec, ale pak ten dokument nebude validní. Jak to vyřešit? Mám se na tu deklaraci vykašlat? Je tam důležitá hodně?
krteczek
Profil
Cejn: Chamurappi se Ti snaží vysvětlit, že XHTML je cesta do pekel, moje rada je: věř mu, myslí to s tebou dobře!

Těch co procitli z XHTML-mánie je již víc, mimojiné i dgx, jeden z nejlepších php programátorů v česku (můj osobní názor)
Cejn
Profil *
No .. fajn .. Tak dík za rady a názory.
Joker
Profil
Jinak, jestli jsem to správně pochopil, tak PHP ve stránce neběží kvůli tý deklaraci xml. Prohlížeš si myslí že je to část PHP kódu.
Prohlížeči je nějaké PHP ukradené, *server* si myslí, že je to část PHP kódu.

někde jsem četl, že nejlepší je tam tu deklaraci nedávat vůbec, ale pak ten dokument nebude validní
Já bych jí tam nedával.
Dokument může být validní XML i bez ní: dokument nemusí obsahovat XML deklaraci, pokud je v kódování UTF-8 anebo je kódování určené nadřazeným protokolem.

Pokud dokument bude v UTF-8 nebo bude mít hlavičku content-type s uvedeným kódováním, v php:
header("Content-Type: application/xml+xhtml; charset=UTF-8"); nebo
header("Content-Type: text/html; charset=UTF-8");
bude to správně a nikdo nemůže protestovat. Respektive teda proti té druhé variantě může protestovat Chamurappi, ale co už :-)
krteczek_jinde
Profil *
Joker:
bude to správně a nikdo nemůže protestovat. Respektive teda proti té druhé variantě může protestovat Chamurappi, ale co už :-)


Pokud dotyčný bude schopen zaručit že data vždy dojdou v pořádku tak nebudou prohlížeče protestovat. V opačném případě (kdo je schopen zaručit že data dojdou vždy a vpořádku?), je Chamurappiho rada stále tou z nejlepších...
broookolice
Profil *
Potřebuji pomoci dělám stránky na swebu pro jeden útulek. A potřebuju vytvořit index.html ale nějak se mi to pořád nedaří jsem uplná začátečnice, potřebuji poradit jak mám začít a tak jestli mám vlastní stránky nejdříve vyhotovit ve frontpage a pak nahrát ovšem nevím jak nebo HTML. porad te sím děkuji
BetaCam
Profil
Potřebuji pomoci dělám stránky na swebu pro jeden útulek. A potřebuju vytvořit index.html ale nějak se mi to pořád nedaří jsem uplná začátečnice, potřebuji poradit jak mám začít a tak jestli mám vlastní stránky nejdříve vyhotovit ve frontpage a pak nahrát ovšem nevím jak nebo HTML.

No je to trochu špatná sekce :) nic méně co by člověk neudělal pro útulek. Pokud budete potřebovat nějaké rady můžete se ozvat na ICQ 493-863-477

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0