Autor Zpráva
stefan
Profil *
Dobry vecer, mam takovy problem s fotogalerii, stahl jsem si fotogalerii a chci ji umistit do sablony na svem webu, problem je, ze jakmile ho tam vlozim prestane fotogalerie zobrazovat fotografie (jen jejich nazvy), fotografie tato fotogalerie uklada do souboru na webu ne do databaze. Nevim jestli tento problem neni zpusoben tim, ze fotogalerie nedokaze s databazi komunikovat. U podobnych aplikaci jsem pouzival soubor general.php, ktery vypada asi takto:

<?
function pripoj_db(){
$se = "db server"; // db server
$us = "jmeno"; // uzivatelske jmeno
$pa = "heslo"; // heslo k databazi
$db = "jmeno databaze"; //jmeno databaze

$spojeni = mysql_connect($se,$us,$pa);
mysql_select_DB("$db");
}



function template_up($zarovnani){
?> ... zde je design stranek....
po - te volitelna oblast: <?
echo"<div align="$zarovnani">
<div align="$zarovnani">
<div align="$zarovnani">
<div align="$zarovnani">";
}





function template_down(){
?> .... pokracujici design... a konec stranky </html>
<?
}

kdyz sem tento soubor vlozil do adresare, vzdy se spoustela aplikace pres tento soubor, u teto fotogalerie to bohuzel nefunguje, takze jsem pozmenil soubor main.php, ktery se nacte hned pri zapnuti fotogalerie. Vse funguje jen pokud to udelam takhle:

... zde je design stranek....
po - te volitelna oblast: <?
....obsah souboru main.php....
?> .... pokracujici design... a konec stranky </html>

v tomto pripade funguje fotogalerie s tim, ze fotografie nejdou videt, ale zobrazuji se jejich nazvy. Pokud pred zacatek vlozim:
<?
function pripoj_db(){
$se = "db server"; // db server
$us = "jmeno"; // uzivatelske jmeno
$pa = "heslo"; // heslo k databazi
$db = "jmeno databaze"; //jmeno databaze

$spojeni = mysql_connect($se,$us,$pa);
mysql_select_DB("$db");
}



function template_up($zarovnani){
?>

tak mi pri pokusu o otevreni fotogalerie vzdy napise hlasku: Parse error: syntax error, unexpected $end in www/gallery2/main.php on line 899 - coz je posledni radek. Nevi nekdo, v cem by mohla byt chyba?
Mireczech
Profil
muj odhad je ze nekde chybi ukonceni bloku (})
stefan
Profil *
no vzhledem k tomu, ze to pise chybu na poslednim radku, tak by to melo byt na nem, nebo nemusi? Posledni radek vypada takto:
</body></html> pokud za </html> vlozim (}), tak to stejne porad pise stejnou chybu
Joker
Profil
stefan
Dyť to ta hláška přímo píše: Chyba zpracování, neočekávaný konec v (...) na řádku 899
function template_up($zarovnani){
?>

Jestli tohle je úplný konec souboru, tak takhle to být nemůže... deklarace funkce, otevřená složená závorka a konec. Chybí konec bloku, jak píše Mireczech
stefan
Profil *
Tak jsem to zkusil vyresit vlozenim do editovatelne oblasti: <?php include("puvodni sposuteci soubor.php"); ?> Ale problem je v tom ze tento soubor si sam vytvori celou stranku pocinaji <html> a konce </html> a tato stranka je vlastne umisteny v me strance tvorene sablonou, takze to by mohl byt taky ten problem, chtel jsem se zeptat, jestli to lze nejak obejit bez toho, abych musel predelavat cely php kod, ktery tu stranku vytvari, to bych nezvladl. Dekuji

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0