Autor Zpráva
lamik123
Profil *
Nevím jestli je to správná sekce ale jak udělat aby když ve formuláří dám enter(nový řádek) aby to pak bylo i v tom co se odešle do databáze?
Měsíček
Profil
to nejde ;) budeš muset zalamovat funkcí " wordwrap()" něco o tom je na : cz.php.net
nightfish
Profil
do databáze se to teď zřejmě uloží jako \n, to bych nechal
problém je v tom, že při výpisu do HTML kódu musíš toto odřádkování převést na <br>
funkce nl2br() je to, co hledáš
Měsíček
Profil
nightfish : Neudělá to úplně přesně, nikdo v praxi nebude "těsně" u konce dávat enter když mu to samo hodí na nový řádek ...
nightfish
Profil
Měsíček
vůbec nerozumím, co jsi mi chtěl sdělit...
situace je taková, že když někdo v textarea stiskne Enter, dojde tím k odřádkování
když budu chtít tento text zobrazit v HTML kódu, tak nedám-li jej do <pre>...</pre> (a podobných), tak se mi tam odřádkování pomocí \n neobjeví, a proto ten text musím prohnat nl2br()
Měsíček
Profil
no nevím možná mu to půjde, ale já to zkoušel a nešlo mi to ...
Alphard
Profil
nikdo v praxi nebude "těsně" u konce dávat enter když mu to samo hodí na nový řádek
myslíš? já bych odřádkoval...
samozřejmě pokud chci nový odstavec
lamik123
Profil *
nightfish : Neudělá to úplně přesně, nikdo v praxi nebude "těsně" u konce dávat enter když mu to samo hodí na nový řádek ...
O to mi ani nejde, jde mi spíš o tom když tam někdo to odřádkování opravdu udělá.... nějak jsem z vaší diskuze nepochopil co funguje a co no, mohl by mi někde říct opravdu funkční variantu?
Alphard
Profil
lamik123
funkce nl2br()
lamik123
Profil *
THX jede

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0