Autor Zpráva
Mastodont
Profil
Jak co nejpohodlněji bez JS vkládat obrázky do článků? Mně vyšel vícestránkový form, ve kterém by nejprve člověk napsal článek, pak si ho zkontroloval v náhledu, pokud by poté zvolil vkládání obrázků, otevřela by se stránka se seznamem obrázků, kde by si postupně vybral (případně uploadnul nové) obrázky .. a nakonec by se znovu objevil zdroják článku, kam by na příslušná místa vložil odkazy na obrázky.
krteczek
Profil
já to řeším tak že nejprve nahraji obrázky do složky images, potom vytvářím články za použití texyly, při náhledu si texyla automaticky natáhne obrázky z adresáře na webu a ukáže je.
Mastodont
Profil
krteczek
Ano, s javascriptem to je mnohem pohodlnější, ale já to chci dělat bez JS.
krteczek
Profil
Mastodont: jenže Texyla je nevkládá do článku javascriptem, na tom aby se obrázek vložil místo Texy značky pracuje Texy na straně serveru. Texyla je jen třešnička na dortu umožnující přímo v okně prohlížeče, bez "odeslání" celého formuláře zpracovat obsah textarey na výsledný kód pro zobrazení náhledu. Pro to aby se stránka uložila v konečném stavu se musí zpracovat naserveru, opět texyla umožnuje jednoduché zaimplementování texy do php kódu.

Ted proč nahrávám přes ftp a potom si hraji ve formuláři už s konečnými soubory: Je to prosté, je to jednodužší než parsovat dokument na počet nějakych tagu a podle toho generovat další form na nahrání obrázků, zvláště když je omezena velikost dat které lze přes form nahrát najednou na server.

Alekdyž na to chceš jít složitě nebudu ti to vymlouvat ;-)
Mastodont
Profil
krteczek
Texyla je JS editor, ne? Viz

http://texyla.jaknato.com/implementace.php

Takže pokud někdo bude mít vypnutý JS, má smůlu.
Mastodont
Profil
Ona je tahle otázka spíš do "Jak něco udělat?", ale přesunout už to asi nejde, že (?)
krteczek
Profil
použij texylu, bez js nebude editor ale jen obyčejná textarea, na serveru to zase texylou zpracuješ... Texyla jsou vlastně dvě věci které spolu komunikují, javascript na stránce který odesílá data ke zpracování pro náhledy php scriptu, ten je zpracuje a vrátí zpět vygenerovaný kod. Tento php script je navíc použitelný i při zpracovávání údajů odeslaných z formuláře (nepotřebuje javascript), data podle nastavení prožene Texy a vrátí ti vygenerovaný html s kterým si můžeš dělat co chceš.

Zkráceně:kdo má javascript, tomu funguje editor a všem funguje zpracování dat v php ;-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0