Autor Zpráva
JaniKo
Profil *
Dobry den,
pouzivam tento zpusob nahravani souboru pres formular:
if(isset($_FILES['obrazek'],$_POST['idproduktu'])){
$dotaz=singleton::dejDb()->prepare('UPDATE produkt SET obrazek=?,typobrazku=? WHERE id=?');
$dotaz->bind_param('ssi',file_get_contents($_FILES['obrazek']['tmp_nam e']),$_FILES['obrazek']['type'],$_POST['idproduktu']);
$dotaz->execute();
}
Funguje to bezvadne, kdyz to pouzivam lokalne na localhostu ne pres net, tak to funguje.Jakmile to nahraji na uplne totozny apache2 a mysql5 na netu, nejede to.
Vite, ulozi se to do db, ale ocividne to neni cele, nebo je neco jinak.Nevim, ale funguje mi to.
Muzete mi pomoct?
tajny spion
Obrazek nesmi byt *.bmp, jinak nvm
šaruška
Profil *
a máš povolený práva k nahrávání myslým nastavenej chmod
DFly
tajny spion ale muze
JaniKo
Profil *
no, na internetu pouzivam webhosting od czechia.cz.mohli na to nemyslet?
JaniKo
Profil *
pro DFly: coze?
JaniKo
Profil *
pro DFly:aha, ano muze, na localhostu mi to funguje vsechno.na webhostingu ne, prestoze mezi tim neni vubec zadny rozdil.zkousel jsem si to vypsat pred ulozenim, a porovnat obrazek s tim, co ukladam do db na localhostu, je to uplne totozne takze se to nahraje vpohode.
Jen v db je to ponekud mensi (velikost obrazku v bajtech) nez u me na disku, ale to muze byt rozdily v ukladani
tajny spion
DFly
Neppobiram. Kdyz jsem cetl jeden clanek tak pred 2mi lety, dozvedel jsem se, ze se .bmp pouzivat nesmi/nema. To uz se to zmenilo? Kazdopadne uz kvuli velikosti bych ho zavrhnul.
DFly
kouknete se co umi vase gdlib - gd-info();

ad BMP: jasny, take bych je zakazal (a hostingy je take casto zakazuji), nicmene pokud musim s timto formatem pracovat treba na intranetu, jsem rad ze ho PHP umi - take s velikosti to neni tak hrozne, pokud se pouziva komprimovany http prenos
Kajman_
Profil *
Možná je mají na hostingu zapnuté open_basedir restriction a zapomněli Vám nakonfigurovat vlastní adresář pro upload.

Zkuste si na hostingu zaponout výpis všech chyb, pokud je to tím, dostanete o tom zprávu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0