Autor Zpráva
LukasCZ
Profil
Přemýšlím jak dostat do svých stránek v PHP data, ať z databáze nebo datového souboru. Vytvářím stránky kde každý uživatel má založený svůj účet. Což je logický a jednoduchý přes mySQL tabulka uživatelé.

Jenže, když už je uživatelů hodně a chtěl bych u uživatelů přidat tabulku přátelé, tak by tam časem mohlo být hodně moc řádků a bylo by to nepřehledné. (otázka 1 - kolik může být v databázi tabulek a kolik může být v jedné tabulce řádků)

Takže bych navrhoval pro každého uživatele vytvořit datový soubor. Kam by se ukládali čísla uživatelů. (otázka 2 - poradíte mi někdo web, kde najdu info jak ukládat data do souborů, pak je číst a následně využívat)

(otázka 3 - v klasickém placeném webhostingu - jak je to s přístupem k těmto souborům - musím nějak, případně jak, nastavit parametry přístupu do složky, kde budou uloženy data - a je to bezpečný způsob?)
Hugo
Profil
IMHO je lepsi databaze. Lip se s ni pracuje a umoznuje toho vic nez soubory (jdou delat jednoduse statistiky atd.) Pocet tabulek v db a radku v tabulce je zavisly v podstate jen na kvote. Dokud mas kam ukladat data, muzes oboje pridavat.
LukasCZ
Profil
Dotaz, jak je to s funkčností mySQL, když tam budu mít 500 tabulek nebo zas 100.000 řádků, nebude pak databáze pracovat jako moje babička ? :o)
Anonymní
Profil *
No i to je mozne ;-) Ale na co 500 tabulek ?;-)
Hugo
Profil
Jenze, kdyz budes mit 500 souboru, tak to bude pracovat pravdepodobne podstatne hur.

Souhlas s Anonymem - na co proboha 500 tab.
LukasCZ
Profil
na co ? :) to je přece obchodní tajemství :o) no to je vlastně varianta, že bych každému uživateli založil tabulku, je to přehlednější, myslím že lepší 500 tabulek po 200 řádcích než 10 tabulek po 10.000 řádních :o nebo se pletu ? :op
23k
Profil
pletes a asi Ti nic nerikaji primarni klice a indexy ;)
podivej se na to
Hugo
Profil
LukasCZ

Doporucuji nastudovat literaturu o principech fungovani databazi. Pak pochopis proc je lepsi mit par velkych tabulek nez mit stovky mensich.
Honza Hučín
Profil
Počet řádků databázi nevadí. Počet tabulek v řádu desítek používá každá větší aplikace, takže to také nevadí. Ale Hugo má pravdu, ze všeho nejdřív je třeba pochopit principy relačních databází.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0