Autor Zpráva
Dr.Neo
Profil *
Zdravim!
Nemohl by mi nekdo poradi jak udelat funkci ktera by mi parsovala parametry ktere si posilam do funkce. Chel bych si do funkce poslat retezec 'classs="trida",id="id", img="url cesta".....' a ono bz mi to vzhodilo pole kde index by byl nazev a hodnota ta hodnota. Zatim to mam resene ze si to pole posilam array('class'=>"trida",'id'=>"id",'img'=>"url"). Ale to takove neohrabane vytvaret to pole a treba kodera by bylo jednoduzsi to poslat jako retezec.
Joker
Profil
viz explode.
V řetězcích by se samozřejmě nesmělo vyskytovat = a oddělovač, potom celé pole explodovat oddělovačem a jednotlivé části explodovat rovnítkem a vyrobit si nové pole.
Dr.Neo
Profil *
jo to m napadlo pokud se mi v tech hodnotach vyskytne = nebo , tak se mi to cele rozjede a vypadnou mi z toho nesmysly. Jsem mel na mysli neco pres regularni vyrazy ale moc v nich zbehly nejsem tak jsem nic pouzitelneho nevypotil :-(
Joker
Profil
Dr.Neo
Přes regulární výrazy to bude mít úplně ten samý problém. Ty oddělovače se v řetězcích prostě nesmí vyskytovat.
Jakmile tam být mohou, nemám už šanci řetězec dekódovat. Například pro vstup:
budu=mit,nejaky=vstupni,retezec=

nedokážu zjistit, jestli to má být:
budu=>"mit,nejaky=vstupni,retezec="
budu=>"mit", nejaky=>"vstupni,retezec="
budu=>"mit", nejaky=>"vstupni", retezec=>""
Dr.Neo
Profil *
Po podle me to regularnimi vyrazy pujde protoze si definuju ze bude 'neco rovnase uvozovky neco neco uvozovky'. Cily to bude brat text rovnase a to co je mezi uvozovkama a carku. A uz ho nebude zajimat to co mezi tema uvozovkama je. Takze kdyz tam bude carka nebo rovnase tak se nic nestane a necha ho v tom textu.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0