Autor Zpráva
Randy
Profil *
Ahoj,
mám aplikaci, která je rozdělená na více částí, každá ta část má své ID v databázi. Uživatel se přihlásí a vybere si, s kterou částí chce pracovat, a to ID té části se potom přenáší v SESSION. Jenže v jedné části je potřeba, aby uživatel kliknul na nějaké tlačítko, otevře se dialogové okno (např. okno.html - důležité je že ten soubor je .html), ve kterém je tlačítko vložit soubor, přičemž když se na něj klikne, otevře se další okno, což je PHP skript, kterej by měl načíst soubory, které je možné nahrát, ale měl by načíst jen ty soubory, které přísluší k nějaké části toho webu. A já teď nevím jak tomu skriptu předat ID webu, na kterém uživatel právě pracuje. Neměl by někdo nějaké řešení pls? Přes session těžko, když je to nové okno, že jo?

Mockrát díky
Joker
Pokud se session ID předává přes cookies, mělo by to normálně chodit.
aDAm
tak proc to html nepredelas na php?
Randy
Profil *
Ty COOKIES mi nevim proč nepřišly spolehlivý, ale asi je to hloupost :-) Udělám to tak... Dík :-)

aDAm: Je to dialogový okno FCKeditoru, a nechci se v tom hrabat...
Randy
Profil *
Tak jsem asi blázen. Když nepočítam možnost vypnutých Cookies, může mi někdo říct proč tohle nefunguje???

$web_id = 10;

setcookie("id_webu", $web_id, time()+3600);

echo "Cookie: ".$_COOKIE['id_webu'];

Vypíše jen Cookie:

Už to fakt nechápu...
DFly
Randy, tak se nad temi tremi radky zamysli, a uvedom si kdy script ziska cookie
Randy
Profil *
??? Ted te nechapu... Kdyz mi to vysvetlis, budu rad. Je fakt ze se uz nemuzu moc soustredit, protze jsem trochu rozladen.
Randy
Profil *
Hele mějte mě za blbce, ale fakt na tom nic špatnýho nevidim. Koukam do knížky, přesně takovej příklad tam je, horší je to, že už jsem z Cookies dělal, i když dávno, ale problém s tim nebyl... Jsem asi nějakej zblblej, tak mi pls někdo poraďte, ať to mam z krku... Díky
Joker
Randy
Logicky: Cookies nastavuje prohlížeč a posílá je serveru v požadavku na zobrazení nějaké stránky. Naopak server cookies může nastavit v HTTP hlavičce odpovědi. Což znamená, že když na serveru nastavím nějakou cookie, bude dostupná kdy?

anebo jednodušeji:
http://cz.php.net/setcookie
Once the cookies have been set, they can be accessed on the next page load with the $_COOKIE or $HTTP_COOKIE_VARS arrays.
(Jakmile jsou cookies nastaveny, jsou přístupné při načtení příští stránky přes pole $_COOKIE nebo $HTTP_COOKIE_VARS)
Randy
Profil *
Ale tohle já vim... Je fakt že z toho mýmo příkladu to nevyplynulo, pojal jsem ho trochu laxně. Samozřejmě jsem tu COOKIE volal i po reloadu, případně v jiných skriptech, ale stejně nic, o to mi šlo. Ale teď už vim čim to je... Jelikož to upravuju v cizí aplikaci, nedošla mi jedna drobnost, že ta stránka se includuje a v tý první stránce se už vypisuje text, takže se hlavička nepošle. Ale to mi došlo až po zapnutí error_reportingu... Otravuju tady s takovou blbostí, jdu se radši vyspat, už fakt blbnu :-)

Dík moc :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0