Autor Zpráva
milbr
Profil *
Přeju vám všem pěkný večer,
chtěl bych se zeptat na asi pro vás velice jednoduchou věc. Potřboval bych vybrat data z více tabulek. Používám tento základní script.
$info = mysql_query("SELECT * FROM bazeny WHERE propoj = ('$propojovani)"); Pokud zadám bazeny, chemie nebo bazeny INNER JOIN chemie atd tak mi to hlásí při výpisu chybu.
Chtěl bych vás tedy poprosit o radu jak vybrat data z více tabulek.
Vím, že se to tady už řešilo ale nebyl jsem z toho dost moudrej.
Moc Vám děkuju Milan
Joker
Profil
Nejspíš bude někde v dotazu chybka.
Příklad, jak má vypadat spojení tabulek třeba zde: http://www.linuxsoft.cz/article.php?id_article=837
milbr
Profil *
Dobrý večer,
na internetu jsem našel následující ukázkový script jak spojit tabulky, vyzkoušel jsem ho a zdá se, že vše funguje OK, chtěl bych se ale zeptat jak mám vybrat více tabulek, budu jich mít např 20 a nechce se mi je vypisovat. Použil jsem SELECT * ale to mi nefunguje.
Díky moc za každou radu a přeju pěkný večer.
Milan
$result = mysql_query("
SELECT vyrobky.id, vyrobky.nazev, skupiny.nazev AS skupina_nazev
FROM vyrobky
INNER JOIN skupiny ON vyrobky.skupina = skupiny.id
WHERE podminka
");
while ($row = mysql_fetch_assoc($result)) {
echo "<a href='?id=$row[id]'>$row[nazev]</a> ($row[skupina_nazev])<br /> ";
}
mysql_free_result($result);
Alphard
Profil
jak mám vybrat více tabulek, budu jich mít např 20 a nechce se mi je vypisovat.
chápu dobře, že chceš spojit 20 tabulek? jestli ano, budeš je muset vypsat :-)
milbr
Profil *
Alphard
Ano, možná že postupuji špatným směrem, chtěl bych se tedy zeptat, budu mít jednu tabulku výrobek a z ostatních třeba dvaceti dalších tabulek vybrat odpovídající příslušenství k danému výrobku. Možná je k tomu zapotřebí vytvořit propojovací tabulku. Můžete mi prosím poradit jak nejjednodušeji postupovat?
Děkuji
Alphard
Profil
těžko říct, nemám dostatečný přehled o problému

např. nemohlo by být veškeré příslušenctví v jedné tabulce? jsou v nich jinak navržené sloupce?
milbr
Profil *
Alphard
Děkui za odpověď, možná že by to bylo také řešení, pokud budu mít veškeré zboží v jedné tabulce a bude tam například 1000 záznamů, nebude výběr z DB pomalý?
Děkui
Mastodont
Profil
No já bych se především snažil mít jen jednu tabulku s příslušenstvím. A ve třetí tabulce by byly záznamy, co k čemu patří.
Mastodont
Profil
milbr
1000 záznamů není problém. Víc než milion už třeba ano, ale na této úrovni si nedělej starosti.
milbr
Profil *
Děkuju všem, nejschůdnější řešení pro mne bude vytvořit jednu tabulku.
Mastodont
Děkuji za upřesnění ..... 1000 záznamů není problém
Pěkný večer

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0