Autor Zpráva
kubika
Profil *
Potřebuji při úpravě dat ze strany klienta,aby se mně zpětně načetly data do formuláře z databáze mysql,normální data to načte:např:
while ($řádek = mysql_fetch_array($výsledek, MYSQL_NUM)) {

$_POST['uziv_jmeno']=$řádek[0];
} a uziv_jmeno se mně objeví ve formuláři
ale jak to udělat s checkbox a textarea?,to mně nějak nedochází.Diky za odpověď.
Leo
Profil
No pokud mate v danem sloupci (kam jste si ulozil stav checkboxu) patricnou hodnotu tak checkbox zatrhnete, pokud ne tak ne. Leo
kubika
Profil *
Ale jak zatrhnout?V daném sloupci mám např. hodnotu (odpověď na otázku které jazyky klient ovládá) Anglicky,v druhém sloupci Německy,třetím Česky,4a5 NULL,a teď jak to dostat spátky do checkboxu,aby se mu objevily tyto možnosti zaškrtnuté(třeba za půl roku),naučil se např Rusky a jen by zaškrtnul 4.možnost.
Určitě to jde,ale jsem asi blb,zatím jsem to nenašel.Diky.
Hugo
Profil
Pokud se bude hodnota v db shodovat s hodnotou checkboxu, tak tam vypis checked:

<input type="checkbox" name="jazyk" value="en" <?php
print ($dataZDb['Jazyk'] == 'en') ? 'CHECKED' : '';
?>>
kubika
Profil *
Jo,diky,skusím to,a jak prosim tě u textarea?V databázi mám např řádek
popis,typ Text,do něho klient zapsal článek s 60znaky na řádek,o 5 řádcích.Toto
chce změnit a já mu to zase potřebuji spátky naservírovat do formuláře,aby si mohl změnit nějaký slovo,který napsal blbě,zase to zjistí za půl roku.. Do databáze jsem to dostal takto:<textarea name="popis" cols="60" rows="10"></textarea> přes odeslat ve formuláři.Ale zase to textové pole nemůžu dostat do formláře.Dík.
kubika
Profil *
Tak jsem to skusil s tim checkboxem a funguje to,napsal jsem to takto:
<input type="checkbox" name="jazyk[]" value="Anglicky" <?php
print ($_POST['jazyk'] == 'Anglicky') ? 'CHECKED' : '';
?>/>
Ještě jednou díky.
Hugo
Profil
U textarea vypises ten text mezi tagy <textarea></textarea>.
kubika
Profil *
Neměl jsem moc čas,tak to trochu zapadlo.U toho textarea mně to pořád není moc jasný jak to má vypadat?

<textarea> name="popis" cols="60" rows="10"></textarea>
<input type="textarea" name="popis" cols="60" rows="10"> <?php
print ($_POST['popis'] ) ;
?>
Hugo
Profil
Spis takto:

<textarea name="popis" cols="60" rows="10"><?php
print ($_POST['popis'] ) ;
?></textarea>
kubika
Profil *
Díky,skusím a dám vědět,jak to funguje.
kubika
Profil *
Tak to jde bezvadně,ještě mně napadlo,že by si klienti mohli mazat staré foto a nahradit novými,ale to je asi špatně,ale možná by to stálo za úvahu.Je na to nějaký postup?Díky
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0