Autor Zpráva
Zool
Profil *
Zdravím, chtěl jsem se zeptat, jak udělat abych libolvolný soubor(příklad pdf soubor), mohl stáhnout jen po zadání hesla?? Jde to nějak pomocí mod_write?
Joker
Profil
Udělat skript na download a soubory stahovat přes něj.
mod_rewrite umí přepisovat adresy, ale stejně bude potřeba ten skript.
Zool
Profil *
NO to ano, ale pokud zjistí adresu toho souboru tak to stejně stáhne bez scriptu.
Joker
Profil
Soubory se umístí do nějakého adresáře, kam se přes .htaccess zakáže přístup všem (deny from all).
I kdyby někdo zjistil skutečnou adresu souboru (jak, když odkazy povedou třeba na stahni.php?soubor=neco.zip), stejně se na ní nedostane.
PHP se ale k souboru dostane (pokud bude na stejném webu a bude ho otevírat přes disk, ne přes HTTP spojení)
Zool
Profil *
ok díky, zkusím to provést.. A jak se zjistí adresa? Vetšinou mi to najde nějaký vyhledávač, třeba jsem si uložil exelovský soubor a v tom jsem měl určité data(třeba seznamy), a pokud někdo zadal do vyhledavače nějaké jméno ze seznamu, tak mu to přímo vyplivlo adrresu na ten soubor.
Zool
Profil *
No ele ještě jak to zapsat, mám tam složku "soubory" a když do .htaccess napíšu
<Directory /soubory>
Order Deny,Allow
Deny from All
</Directory>


tak to nejde:-(
bukaj
Profil
Zool
No ele ještě jak to zapsat, mám tam složku "soubory" a když do .htaccess napíšu ... tak to nejde:-(
Udělej čistý, nový, soubor .htaccess ve kterém bude:

Order Allow,Deny
Deny from all

A ten umísti do té složky (přímo do složky soubory).
Zool
Profil *
bukaj dík, už to píše nepovolený přístup, ale když jsem tam nahral ten .htaccess s tím
<Directory /soubory>
Order Deny,Allow
Deny from All
</Directory>
tak to fungovalo obdobně, akorát místo nepovolený vstup jsem měl napsané chyba v souboru .hta.....:-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0