Autor Zpráva
inocencz
Profil
Dobrý den. Zajímá mě který jazyk si vybrat spíše - nevýhoda pythonu že není na spoustě hostingů mi nevadí. Jde mi o to naučit se použitelnější jazyk. Poradíte?
Manq
Profil
Záleží na tom, co chceš v budoucnu programovat. Python spolu s Tkinterem tvoří dobrý základ.
inocencz
Profil
Hmm a pokud se to vezme tak ze v budoucnu "chci" programovat který jazyk mě lépe připraví a naučí programátorské návyky atd.? Python mi přijde v tomto lepší ptže v PHP jde hlavně o web a databáze nemám pravdu zatímco v python je více zaměřen na samotné programy. Mno asi jsem to řekl špatně snad pochopíte co myslím.
Manq
Profil
inocencz
Python právě s výše jmenovanou knihovnou by tě měl lépe připravit. Ale je to jen můj názor.
Railbot
Profil
Python je dobrá volba do budoucna. Vývoj webových aplikací v něm probíhá i dnes docela ve velkém měřítku.
Manq
Profil
Například Seznam.cz ho hojně využívá na své backendy.
Měsíček
Profil
Nic proti Pythonu, ale bylo by lepší PHP .
djlj
Profil
Měsíček
V čem?
bukaj
Profil
inocencz
Je úplně jedno s čím začneš. Programování je z 95% o programátorském umu a praxi. Pouze zbývajících 5% tvoří syntaxe a vychytávky toho určitého jazyka.

Ale nejdůležitější na programování je praxe. A pokud jde o webové aplikace, kvůli menšímu zastoupení Pythonu na hostinzích, bych ti radši doporučil PHP - více ho využiješ. Python má zase dobrá wrappery nad grafickými toolkity a knihovnami, takže pokud by ses zajímal spíše o různé GUI aplikace, pak vol Python.
Měsíček
Profil
djlj : je lehčí, má větší podporu :-)
inocencz
Profil
bukaj
Ano to chápu .. já jen že když se konečně dokopu naučit se jeden jazyk tak aby měl aspoň možnosti a nezjistil jsem že se ihned musím naučit ted druhý. Stejně se časem nejspíš naučím oba. Ale díky vybral jsem python. BTW v obou jazicích jsem již něco udělal ale naprosté základy - v PHP dotazník vyhodnocující vložené údaje a vypočítávající taxu apod. a takovej semafor se kterym jsem si potom co jsem ho stvořil asi hodinu hral a koukal jak to funguje =) (semafor) takže skoro žádné PHP .. v Pythonu jsem udělal sestře ve druhé třídě program na procvičování matematiky ... generoval příklady podle zvolených kritérií a nakonci vyhodnotil známkou 1-5 sestřino snažení. Python mě oslovil víc, děkuji za pomoc při rozhodování.
Keilew
Profil
Kdysi jsem čet, že obrovskou nevýhodou Pythonu je rychlost (tedy pomalost). Nevím, co je na tom pravdy. Osobně bych se nejdřív čistě pragmaticky podíval, co vyžaduje trh. "Hledáme programátora v Pythonu" jsem dlouho neviděl...
Manq
Profil
Keilew
Poptávka je zase věc druhá. V současné sobě je největší po C++ v Linuxu. Toto, když budete ovládat, tak si práci najdete vždy.
Railbot
Profil
Keilew
"Hledáme programátora v Pythonu" jsem dlouho neviděl...
Jsou toho mraky. Stačí lépe hledat.

Krom například Seznamu, Python se používá i v Centru v frontendu.
Keilew
Profil
Railbot
To jsou ale pořád jen 2 firmy;)
Ale jo, je možný, že poptávka je, ale určitě ne tak dramatická jako na PHP a ne tak hladová jako na ASP.NET a JSP.
inocencz
Profil
Keilew
Rychlost pythonu rozhodně problém neni. Při optimalizaci a použití knihovny psyco dosahuje rychlosti C (ne vzdy ne vsude) a i normalne je zhruba 5x rychlejsi nez PHP ;) Pravda je že po PHP je určitě větší sháňka (zas to umí mnohem víc lidí podle mě).

Teď mě napadá: pokud udělám někomu stránky využívající python a hodim mu to na server s pythonem tak myslíte že BFU zákazník si něčeho všimne? Maximálně když tam bude chtít "to php" tak mu říct že "python je nová nadstavba PHP" a já mu ji tam dal grátis =)
Timy
Profil
inocencz
Můžu se jenom zeptat, jak plánuješ případně překousnout tu téměř absolutní nepodporu pythonu na českých hostinzích?
Railbot
Profil
Keilew
Těch firem bude určitě víc. Stačí se podívat na jobs apod. tam je toho hromada. PHP je u nás rozšířenější, Python má svoje nejlepší léta ještě před sebou.
inocencz
Profil
Nevim, zatim jsem se kouknul na dva a oba podporovali python - buď náhoda nebo ho začínaj akceptovat.
yFang
Profil
inocencz
Kdysi - je to asi dva roky zpátky - jsem se začal učit Python. K tomu mě inspiroval program Blender, ve kterém jsem se začal něco učit. Při tom všem jsem se také zabýval tvorbou webů, avšak jen tak okrajově a rozhodně více amatérsky než teď. Pak jsem chtěl Python využít i pro své www prezentace a to byl kámen úrazu. Hlavně teda hostingy z jeho podporou. Pak jsem se dal na PHP a v něm dělám do teď. Možná se k Pythonu někdy vrátím, ale teď to rozhodně neplánuji.
To je jen jak jsem dopadl já, ale přeju ti, abys byl v Pythonu úspěšnější. ;)
Keilew
Profil
inocencz
To, cos napsal, je hloupá past na zákazníka. Co bude dělat, až bude chtít něco předělat a poptá někoho jinýho? Zjistí, že to jede na něčem, co neumí kdejakej student a bude tě proklínat:) Navíc ta podpora je bídná, jak už je tu napsáno výše.
icc
Profil *
Keilew
Proč hloupá? O podporu mi vůbec nejde - hostingy jsou a snad jich bude přibývat. Cos se týče předělávání alespoň bude práce pro někoho kdo to umí = další práce pro python znalé, ale stejně myslím že to umí spousta lidí.
Joker
Profil
Cos se týče předělávání alespoň bude práce pro někoho kdo to umí
Ale zrovna "čisté" to teda není... říct zákazníkovi, že je to "nadstavba PHP", ten počítá s tím, že mu to nějaký PHPčkář upraví a pak zjistí, že neupraví.
Btw. vtip by byl, kdyby zákazník řekl "Dejte mi to bez té nadstavby, jenom v PHP". A máte o zábavu postaráno :)
Keilew
Profil
icc
hostingy jsou a snad jich bude přibývat
Přání bylo otcem myšlenky? Já si taky přeju, aby přibylo hostingů JSP...

Cos se týče předělávání alespoň bude práce pro někoho kdo to umí = další práce pro python znalé, ale stejně myslím že to umí spousta lidí.
Ne, neumí. Snad každej, kdo dnes dělá "vyšší" jazyky, dělal v minulosti i PHP, ale o Pythonu se to říct nedá. Tím se přirozeně stane, že zákazník bude nejen koukat, že to není nadstavba PHP, ale i na to, že cena za Python znalého bude drobátko vyšší než za PHP znalého. A pak tě všude doporučí:-)
icc
Profil *
Keilew
A pak tě všude doporučí:-) - jo na to už se těšim :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0