Autor Zpráva
jakub89
Profil *
Tak teda zakladam novu temu :/
Snazim sa rozbehnut server na mojom pc aby som sa mohol ucit jazyk php. Easyphp som nainstaloval a moje skusobne php subory zo serveru som prekopiroval do mojho pc, do priecinka www v easyphp. No po otvoreni stranky sa ukaze stranka dost blbo:

$hesloone a druhé $heslotwo"; ?> [i/]

pricom php mod je nasledovny a na serveri funguje v poriadku:

[i]<?
$hesloone="38814";
$heslotwo="37814";
if ($hesloone == $heslotwo)
echo "Heslo $hesloone sa zhoduje a je správne";
else
echo "Heslá niesú rovnaké! Jedno je <b>$hesloone</b> a druhé <b>$heslotwo</b>";
?>

teda vysledok by mal byt:

Heslá niesú rovnaké! Jedno je 38814 a druhé 37814

No jednoducho z toho vyplyva ze nieco nieje v poriadku a ja vobec neviem co.. Easyphp mi ukazuje ze Apache a MySQL bezi.. prosim teda o radu skusenejsich.
Mastodont
Zkus dát na začátek namísto "<?" delší "<?php"
jakub89
Profil *
skusal som, nepomohlo..
bukaj
jakub89
Pokud se ti tam vypisuje něco, co nemá, chyba nebude na straně serveru, PHP či MySQL, ale na straně skriptu.
nightfish
1) co ti to napíše, když se podíváš do zdrojového kódu vygenerované stránky?
2) pod jakým názvem jsi soubor do složky www uložil? (soubor musí mít příponu .php)
jakub89
Profil *
bukaj
skript by mal byt v poriadku. Na vzdialenom serveri totiz funguje normalne. A na mojom pc nefunguje ani <? echo "Ahoj" ?>. Nevypise to vobec nic. Stranka je cista.

nightfish
1. v zdrojovom kode vyg. stranky je cely skript tak ako som ho napisal v tvare <? .... ... ?>. Na stranke sa vsak ukazuju len niektore casti skriptu (tak ako som to napisal vyssie).
2. subor je s priponou .php a spustam ho takto http://localhost/PHP/testy2.php . Uvodna stranka (ked otvorim localhost) easyphp mi nabehne ok.

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm: