Autor Zpráva
H13
Profil
Ahoj, potřeboval bych poradit, nefunguje mi vytváření Captcha za pomocí TTF...
Mám nainstalovanou GD 2 knihovnu - vytváření obrázků za pomocí GD knihovny funguje, nefungují však funkce pro vložení TTF písma do obrázku...potřebuji ještě něco nainstalovat nebo nastavit v php.ini ??

díky Honza
TFSi
Profil
Co znamená "nefungují" ??
H13
Profil
Nefungují znamená:

- vytvořím Captcha pomocí GD a vložím do něj text pomocí GD (písmo na serveru, nebo .gdf fonty) - funguje
- vytovřím Captcha pomocí GD a vložím do něj text pomocí TTF (truetype font, např. na serveru) - nefunguje

Nefunguje znamená, že se obrázek vůbec nezobrazí
djlj
Profil
Tak ti to třeba vypíše nějakou chybu :).
TFSi
Profil
Krásný :)
Nefungují znamená ... vytovřím Captcha pomocí GD a vložím do něj text pomocí TTF (truetype font, např. na serveru) - nefunguje
Takže nefunguje zanemá, že to nefunguje. Ok, už to chápu =D

No a co třeba zakomentovat Header určující typ obrázku a podívat se, jakou chybu to píše? ;)
H13
Profil
Kdybych četl recepty jako ty čteš příspěvky, pak bych jedl syrový vajíčka... :-) Stačí si přečíst příspěvek až do konce, kde stojí:

Nefunguje znamená, že se obrázek vůbec nezobrazí.

Jak jinak mám popsat, že když použiju pouze GD pro tvorbu obrázku i pro zapsání písma do obrázku, pak se obrázek zobrazí, jenže když použiju pro zapsání písma TTF, pak se obrázek prostě nezobrazí... a zřejmě je jasný, že Header žádnou chybu nehází a že v header je to v pořádku, poněvaďž se obrázek na stránce při vytvoření pomocí GD a při zapsání písma do obrázku za pomocí GD písma zobrazí bez problému...

Takže doufám, že už si rozumíme... :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0