Autor Zpráva
pavelt
Profil *
Prosím o radu, $_SERVER['REQUEST_URI'] mi nedává žádný výsledek ani na lokále ani na ostrém serveru, resp. při $neco=$_SERVER['REQUEST_URI'] je pak $neco prázdné. Oproti tomu $_SERVER[’PHP_SELF’] a $_SERVER[’SCRIPT_NAME’] výsledky dávají. Díky Pavel
Mastodont
Profil
pavelt
A jedeš na Apache nebo IIS?
djlj
Profil
Oproti tomu $_SERVER[’PHP_SELF’] a $_SERVER[’SCRIPT_NAME’] výsledky dávají. — to ti opravdu s těmi divnými apostrofy funguje? Správně je „'“.
pavelt
Profil *
Mastodont: Jedu na Apache pod windows.
djlj: Apostrofy u $_SERVER[’PHP_SELF’] a $_SERVER[’SCRIPT_NAME’] stejně jako uvozovky " i apostrofy ' mi fungují. u request_uri ale nic z toho. Chyba v typu uvozovek nebo apostrofů mne napadla a vyzkoušel jsem všechny tyhle varianty. Vždy jsem si nechal vypsat výsledek pro PHP_SELF, SCRIPT_NAME i REQUEST_URI, první dvě funkce OK, request_uri nikdy nic. Není třeba nějaké další nastavení - povolení něčeho v php.ini resp. .htaccess?
pavelt
Profil *
Mastodont: Ještě vlastně upřesnění k serverům: Apache na lokále, na ostrém serveru IIS.
Mastodont
Profil
No na IIS ti to nepoběží určitě, to si stačí přečíst manuál. Na Apache ve Win jsem tuším tohle taky řešil, ale teď nejsem doma ...

http://cz.php.net/manual/en/reserved.variables.php
pavelt
Profil *
Mastodont: Díky za upozornění, když mi to nechodilo na lokále, zkusil jsem na ostrém a nedošel mi rozdíl mezi servery. Budu chtít po hostingu přesun z win serveru na linux a Apache už kvůli .htaccess. Pokud se k tomu ještě doma dostaneš, díky za každou radu u toho Apache.
Mastodont
Profil
pavelt
Tak tě asi moc nepotěším, ale už nejsem schopen přijít na to, jestli jsem někde něco měnil nebo ne. V každém případě na kombinaci Apache+Win mi $_SERVER['REQUEST_URI'] chodí.
pavelt
Profil *
Přesto díky. Pavel
terabajt
Profil
Zdravim, potřeboval bych poradit s $_SERVER všechno co by se dalo stim udělat, potřebuju to co nejrychlejš nejpozději do neděle 16. 3. 2008. díky moc..

P.S. Vaše odbověky prosím oznamte na můj mail a to j.luhan@seznam.cz a nebo na ICQ: 298776092 Díky ještě jednou...
Mike8748
Profil
terabajt
co takhle si otevrit manual? google?

<?php print_r($_SERVER); ?>
basta
Profil *
je to prasarna ale rohle mi funguje
zatim


$_SERVER["SCRIPT_NAME"].'?'. $_SERVER["QUERY_STRING"];
Mike8748
Profil
no kdyz uz jsme u vytahovani starych veci, tak pridam dodatek:

taky zalezi na verzi PHP, spoustu $_SERVER hodnot budete v php4 hledat tezko (a bohuzel jsou mezi nami stale jeste takovy co php4 pouzivaji)
Oldis
Profil *
s nekterymi hostingy nic neudelas, a jeste kdyz tam ma klient svoji app ktera pod php5 pujde velmi stezi a nechce se mi ji celou prepisovat? tak co mam delat :D
zomp
Profil *
Je to už trochu offtopic, ale dle dokumentace by 'REQUEST_URI' mělo vracet přesně tu adresu, kterou bylo na danou stránku odkázáno, takže v případě (divného?) relativního odkazu na sebe by mohla být tato proměnná prázdná. (The URI which was given in order to access this page; for instance, '/index.html'.)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0