Autor Zpráva
davef6
Profil
poradíte někdo jak udělat, když mám přihlašování a uživatel zadá nějaký znak s diakritikou a nebo jmeno s mezerou, tak abych mu mohl hodit echo + upozornění
Joker
Profil
To je jednoduché:
if(ereg("[ ÁáČčĎďÉéĚěÍíÓóŘřŠšŤťŮůÚúÝýŽž]",$jmeno) echo("Upozornění");
tajny spion
Profil
Joker, davef6
Nebylo by lepší udělat to naopak? Tenhle script ti totiž nepokryje zvláštní znaky, které vytvoříš pomocí alt+NUM na numerické klávesnici... třeba ti nepokryje ^ ` _ ] a mnoho dalších (tisíce?)
Timy
Profil
Taky myslím že bude mnohem rozumnější udělat regulár, který zjistí, zda jméno obsahuje jen dovolené znaky než hlídat všechny ostatní znaky. Akorát snad pokud bychom chtěli nějaké detailnější popisky chyb (nesmíte tam mít mezeru, nesmíte tam mít háčky a čárky, "_" je nedovolený znak apod.).
Str4wberry
Profil
Ptám se tajného spiona:
„^ ` _ “ — co z toho je diakritika?
tajny spion
Profil
Str4wberry
Si dobrej... ale rejpeš... každý přeci ví, že to diakritika není, ale když už nechce diakritiku tak tohle je přeci taky blbost. Ale co já to to tady vysvětluju. Dyť sám víš... jen sis prostě musel rejpnout... :)
Joker
Profil
tajny spion
Nebylo by lepší udělat to naopak?
No to záleží na tom, jaké znaky jsou vlastně povolné/zakázané. Já to napsal podle zadání.

Kdyby zadání bylo například "jen písmena a čísla", tak: if(!eregi("^[a-z0-9]+$",$jmeno)) echo("Upozornění");

...jenže takhle mohou být tisíce dalších možností. Prostě co davef6 chtěl, to jsem napsal ;-)
roberta
Profil
^ je diakritika... napr. v slove kôň (po česky kůň :)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0