Autor Zpráva
AlešD
Profil
Téměř jsem to už vzdal, ale pro jistotu se optám odborníků.

Dělám instalační prostředí pro aplikaci, potřebují změnit hodnoty configurace přístupu k databázi v souboru řekněme config.php přímo z aplikace (skriptem php). Uživatel zadá přístupová jména a hesla vše se zapíše pomocí FOpen() do config.php.

Nicméně problém je zřejmý, soubor config.php nemá na hostingu dostatečná práva a musí se pomocí FTP změnit na 777. Funkce chmod() na 99% hostingů je zakázaná. FTP funkce zase vyžadují zadat přístupová jména a hesla, což bych nerad po uživateli vyžadoval.

Neznáte někdo jiný způsob, jak ty práva změnit ze skriptu php?
tiso
Profil
Na zmenu práv v PHP slúži funkcia chmod (prípadne spolu s umask), ak je to zakázané tak máš smolu - musia si práva zmeniť ručne cez FTP.
AlešD
Profil
tiso
Díky, myslel jsem si to. Sakra práce.
Saruman
Profil *
Zdar, mam podobny problem...

Nemohu pres ftp zmenit chmod souboru na zapisovatelny, protoze byl soubor vytvoren php skriptem pri instalaci (konkretne se jedna o Joomla!). Soubor tam je, mohu ho pres ftp prohlednout, ale ja ho potrebuji editovat. Owner souboru bude asi uzivatel, na kterem bezi Apache.
Ted se ovsem dozvidam, ze reseni, ktere jsem chtel pouzit (chmod pomoci php skriptu), pry nefunguje na 99 % hostingu... Ja jsem na ic.cz
Poradi nekdo?
Dik.

P.S. Pry mam pouzivat diakritiku - sorry, ale moc mi nefunguje...

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0