Autor Zpráva
Bartyx
Profil
Zdarec lidi. Mám jeden dotaz. Potřebuju na svoje stránky udělat takovej malej redakční systém. Vysvětlím. Mám na stránce různý témata, jako aktuality, články, recenze atd. Potřebuju aby na stránky mohlo přispívat několik lidí, ale protože nikdo z nich neumí udělat v html ani tučný písmo, tak to chci vyřešit následovně. Pomocí php scriptu a databáze tam udělám (mám už to prakticky hotový) soukromou sekci, do které budou mít přístup jen lidi co budou mít přidělenej login a heslo (žádná registrace, jednoduše ty lidi přidám ručně do db). V té soukromé sekci bych pak chtěl mít odkazy jako: Přidat článek do aktualit a na ten kdyby se kliklo, tak mi to vyhodí notoricky známé okno na psaní příspěvků z phpBB a tam by ten člověk napsal svůj článek a sám, bez nutnosti umět html, napsal článek.
Doufám že to chápete. A teď dotaz (php moc neumim): Je to hodně složité udělat? Nebo nevíte někdo jestli se na netu někde neválí už hotovej script, kterej bych jen upravil podle sebe? Díky moc za odpověď.
HGD
Profil
na netu se toho válí, ale to bys musel umět PHP na nějakej solidnější úrovni, abyses v těch kodech pak taky vyznal. Já se v nich třeba nevyznam, tak si dělam svuj :)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Bartyxovi:
Najít malý jednoduchý redakční systém, ve kterém by se člověk rychle orientoval — podle mě — nelze — resp. mně se to nepovedlo… a to jsem vyzkoušel nejméně tři desítky open-source systémů.

Můžeš si tedy zkusit vlastní jednoduchý RS „poslepovat“ z různých návodů na internetu.
Bartyx
Profil
Může mi někdo doporučit nějaký návody? Jde mi opravdu jen o script, kterej odešle text z formuláře do správné sekce. Okno na psaní nemusí mít ani žádné funkce na tučné písmo, vkládání obrázků a tak. Nevím, ale to by snad nemuselo bejt tak složitý,ne? Ale nevím. PHP se teprve učím a tohle bych fakt udělat nedokázal. Nechci ani aby to zobrazovalo jméno odesílatele. Jen čistej text. Jde mi opravdu jen o to, aby nemusel ten člověk (lidi) co bude dávat články na web umět html a nemusel lézt na server přes ftp. To bych musel ty lidi všechny učit. Takhle by to bylo ideální.
HGD
Profil
no tak do DB budeš ukládat text a jelikož chceš víc různejch "typů" článků, tak budeš muset použít ještě jeden sloupec s číselnym přiřazenim typu a v určité sekci to pak volat zpět z DB

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0