Autor Zpráva
Jeremy
Profil *
Čau,
chtěl bych se zeptat, zda někdo nemáte nějaký tip, kde bych sehnal klasické zdrojové kódy, z kterých bych se mohl učit. Jde mi např. o tento problém (máme to i jako jedno ze zadání ve škole):

Mám daná jména a jejich rodná čísla.
Chci vytvořit v php takové podmínky, aby mi to hodilo z rodného čísla data. To znamená např.:
(Jan Novák); 8507030928 ->>>>>>>> muž, narozen 3.července 1985.
Myslím, že to pro znalce PHP, není žádný problém. Pokud náhodou někde máte něco podobného řešeného, byl bych za zdroják moc vděčný, pokud ne, alespoň nějaký odkaz, kde bych to mohl sehnat.
Díky moOoc
Jeremy
Profil *
Ještě k tomu..
Je mi jasné jak rozlišit, kdy je to muž, kdy žena, jak rozlišit ty měsíce atd, ale nevím, jak to jedno desetimístné (rodné) číslo rozdělít a s každým dvojčíslím pracovat zvlášť a určovat mu podmínky.
FantomX1
Profil
Treba tam rozdelit retazce podla poctu znakov a nacitavat ich do premennych pomocou funkcie substr(od, kolko) kde parameter od znaci kde zacat citat string a kolko znaci kolko znakov nacitat, tak najprv das do premennej prve sestcislie a s tym pracujes pre vypis datumu narodenia. A neviem ako sa to rozdeluje podla rodu, mozno parnym a neparnym cislom, s tym sa tiez treba pohrat. Parne a neparne sa rovan (sude a liche) :) potom zoberes prve dva znaky dalsie dva a posledne dva a das to vsetko do premennych rok mesiac den, pouzijes funkciu mktime() na prevod datumu na sekundy a potom pomocou funkcie date (format, sekundy) si to vypises v tvare akom chces. Nemam teraz vela casu, musim sa ucit a preto ti tu nerozpisujem kod a myslim si ze by si to po tychto radach zvladol. Ak si nebudes vediet rady tak mozno zajtra ti to rozpisem, ale teraz sa uz musim venovat biologii. :((
Jeremy
Profil *
Díky Fantome,
určitě si tvoji radu uložím a zkusim to podle toho...
Učíš se biologii???To je v klídku___ta se lehce učí (v porovnání s ostatníma předmětama na gymplu..)
Jinak kdybys zítra měl chvíli a zkusil to lehce rozepsat, byl bych ti moc moc vděčnej, ale chápu, když nebudeš mít čas. Já se teď právě musim učit PHP a tohle jedna z možností vytažení otázky (u maturity)..
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0