Autor Zpráva
Iguaner
Profil *
Hi

doporucte mi pod PHP nejakou neSQL databazi jen pro ukladani sekvenci klic:hodnota. PHP jich umi celkem dost, ale potreboval bych nejakou ktera je perspektivni, spolehliva a hlavne ji podporuje nejvic web hostingu a pokud ji nepodporuji, aby sla lehce doinstalovat.
roberta
Profil
namiesto databázy môžete používať súbory...
Iguaner
Profil *
dobrej tip ale nekdy se mi stalo, ze se cely soubor (nebo jeho cast) smazala
nejradsi bych kdyby to byl program v PHP s fcema jako readkey write key atd a on by sám resil vkladani dat na spravna mista v souboru
krteczek
Profil
mysqli je to databazový stroj implementovaný v nových verzích php, je přímo jeho součásti, zapisuje do binárních souborů a hodí se na malé projekty, syntaxe je velmi podobná mysql
krteczek
Cenobit
Profil *
Ja bych radsi ty soubory bez SQL - prece jen je to kompatibilnejsi a na nekterych freehostinzich NENI MySQL (a na placenejch host serverech se za nej zase musi platit).
printf
Profil
co takhle soubory s XML formátem?
thingwath
Profil
http://www.php.net/manual/en/ref.dba.php

Nedokážu říct, kolik z těch databází na hostinzích skutečně je, nicméně myslím, že aspoň nějaké ano. Nedávno byl na www.root.cz seriál o vestavěných databázích, takže lze vybrat z toho. Tipl bych si, že jednu z db[234] budou mít všude, ale najednou mohou mít jenom jednu verzi, takže je to taky těžké… Doinstalovat do PHP nějaké rozšíření je obecně celkem sranda, jenom jsou k tomu samozřejmě nutná odpovídající práva.
Toto téma je uzamčeno. Odpověď nelze zaslat.

0