Autor Zpráva
Gaudino
Profil
Ahoj, protreboval bych prosim vas poradit s timto:
Pro kazdy web, ktery jsem delal, jsem vytvarel svoje vlastni na miru vytvoreno CMS...nekdy se jednalo o mensi, protoze se menilo jen neco, nekdy zase bylo vetsi, protoze klient chtel, aby mu pres CMS slo menit vsechno.

Delat ale pro kazdy web zvlast CMS je samozrejme zdlouhave a neefektivni, proto bych se chtel naucit postavit web na nejakej open source CMS....procetl jsem si celou diskusi o RS a CMS, udelal si takovy prehled jake jsou a nejsou moznosti, ale ted ve finale bych potreboval poradit, na kterem CMS bych se nejlepe naucil postavit web...nemusi to byt zatim veliky portal...jen staci zakladni funkcnosti (clanky, galerie, nabidky produktu, fotogalerie, novinky....apod.). Vim, ze vsechny tyto funkcnosti CMS obsahuji, ale ja bych se potreboval naucit to dane CMS modifikovat...tzn. abych na nem dokazal postavil treba 10 ruznych firemnich webu vzdy s uplne jinym designem s tim, ze napr. z 50-75ti procent by vsechny ty weby obsahovali stejne funkcnosti (CMS) a dalsich 50-25% abych si treba dodelal sam, protoze kazdy klient samozrejme ma jine pozadavky na funkcnost....

Ano, pokud potrebuji nahodit web a "jedem", tak bych nainstaloval Drupal nebo Joomlu a hotovka, ale o to mi nejde a hlavne predpokladam ze naucit se modifikovat Joomlu asi neni zrovna uplne jednoduche....

Mohli byste mi prosim Vas poradit jaky je takovy CMS vhodny pro nauceni jak ho modifikovat, doprogramovavat nove funkcnosti apod.?

Dekuji, doufam, ze jsem to napsal k pochopeni :-)
Str4wberry
Profil
Odpovídám Gaudinovi:
Osobně Ti doporučuji napsat si CMS vlastní. Testoval jsem asi třicet open-source řešení, a většina (všechny) jsou zbytečně složité a přeplácáné funkcemi, které většinou nevyužiješ.

Pokud ale za každou cenu chceš využít něco hotového, doporučuji asi Textpattern.
Gaudino
Profil
Str4wberry:
No tak to dam zrejme na tebe, jelikoz vidim ze s tim mas opravdu rozsahle zkusenosti :-).

Delam navic vsechno objektove a pouzivam SMARTY template pro oddeleni aplikacni logiky od prezencni, a v takove kombinaci pochybuji jestli bych vubec neco takoveho nasel, takze nezbyva, zrejme nez zustat u toho, ze asi budu muset pro kazdy web delat samostatne CMS (resp. pouzivat nektere sekce jiz predeslych mych projektu... ) a postupne pracovat na nejakem svem CMS, ktery by zrejme obsahovat moduly, ktere nejcasteji klientum aplikuji.....

mas pravdu, ze efektivneji zrejme meho cile nedosahnu nez vlastni CMS

diky za odpoved
Kcko
Profil
Joomla nebo Drupal ...
Joker
Profil
Gaudino
Pokud máte několik variant vlastního CMS, tak proč nepostavit ten základní CMS na nich? A dál by se to jednoduše upravilo podle potřeb klienta. Upravovat vlastní kód je snazší a rychlejší, než upravovat cizí.
shaggy
Profil
Nie je problém vytvoriť si pár "verzií" vlastného redakčného systému - pre malé stránky, väčšie stránky, e-shopy... a tieto vždy iba minimálne upraviť podľa požiadaviek klienta.
Ja si tak práve robím jeden svoj a musím povedať, že aj keď ho robím na mieru súčasného klienta, vyhovoval by 99% stránok, ktoré som robil.
Či sa budú líšiť modulmi, alebo to budú podobné systémy s nahrubo pridanými funkciami - to je v konečnom dôsledku jedno. Podstatné je, že budeš mať niečo, čo môžeš ponúknuť všetkým klientom :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0