Autor Zpráva
Měsíček
Profil
Mám tenhle skript :

<?php

copy("http://spidernet.xf.cz/beta/","beta.txt");
$dar = file("beta.txt");

for($i=1;$i<200;$i++){

echo($dar[$i]);

}
?>

,který má za úkol uložit zdrojový kód stránky do souboru beta.txt a cyklus by ten kód měl vypsat, jenže místo toho, aby vypsal kód vypíše a zobrazí ho tak, že se zobrazí jako stránka, nevíte nějákou funkci, aby se zobrazil jen čistý kód ne stránka ?
serion
Profil
htmlspecialchars()?
Měsíček
Profil
jo, ale jak přesně já vlastně potřebuji, aby ten kód byl jak je, ale aby se zobrazil jako kód ne jako stránka ..
serion
Profil
Áno, presne na to slúži táto funkcia (nahradí znaky html entitami). Viď. manuál, nebudem ti tu predsa vypisovať takú trivialitu akou je ošetrenie vypisovaného znaku jednou funkciou naviac...
Měsíček
Profil
jen nevím na jakou proměnou to mám strčit mám jinak tenhle kód :

<form action="<?php echo $_SERVER['PHP_SELF']; ?>" method="POST">
Zadej adresu : <input type="text" name="adresa"> a název souboru : <input type="text" name="soubor"> <input type="submit" value="Pošli" name="OK">
</form>


<?php

$adresa = $_POST["adresa"];
$soubor = $_POST["soubor"];

if(isset($_POST["OK"])){

copy($adresa,$soubor);
$dar = file($soubor);

$soubor = htmlspecialchars($soubor, ENT_QUOTES);

for($i=1;$i<200;$i++){

echo("<br />".$dar[$i]."<br />");

}

}
?>

a nejde ...
serion
Profil
Nerozumieš základným princípom PHPčka. Doporučoval by som Ti ešte si čosi naštudovať :P.
Jasné že ti to nepôjde hentak, keď vypisuješ obsah premennej $dar a nie $soubor.


for($i=1;$i<200;$i++){

$vypis .= $dar[$i];

}

$vypis = htmlspecialchars($vypis);
echo $vypis;


Ináč, zaujímalo by ma čo to spraví keď bude mať súbor viac ako 200 riadkov (resp. Teba by to malo zaujímať xD).
Edit: Skoro som zabudol, myslím že v tomto prípade by sa viac hodila funkcia readfile().
Měsíček
Profil
njn .. teprve začínám, tak to ještě bude chvilku trvat :-), ale díky teď to už funguje .. jen se chci zeptat na poslední "triviální" dotaz, jak udělat, aby se to vypsalo po řádku = řádek <br> , řádek <br>
mysel jsem si, že by to mohlo být $dar[$i]."<br>" což je, ale blbost ..
serion
Profil
$vypis .= htmlspecialchars($dar[$i])."<br />";

V tom prípade samozrejme odpadá to posledné použitie htmlspecialchars po cykle, keďže by to zmenilo aj tie už pridané <br />-ká.
Měsíček
Profil
díky, no mám co dohánět :-)

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit

Odkud se sem odkazuje


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0