Autor Zpráva
na1k
Profil
Můj problém je asi takovýto: web mám organizovaný jako skládačku modulů - každý má svou funkci, výstup, vlastnosti,... mám tedy definovanou třídu modul a ta zahrnuje některé základní funkce a vlastnosti. Při sestavování stránky potom pro každý modul vytvořím instanci této třídy a volám funkci pro výstup - ten je ale realizovaný tak, že se ze složky modulu includuje soubor s php kódem, který se tím stane součástí funkce a provede se.
Mám ale myšlenku - po vytvoření modulu by se automaticky načetl nějaký soubor z dané složky a ten by nastavil funkce modulu - tedy např $modul->init(); $modul->vystup(). Zřejmě by to šlo řešit includováním, ale to bych musel volat každou funkci zvlášť a hlavně mít všechny předem definované ve třídě modul. Nejsem žádný profík na objektové programování a proto se ptám - jde toto nějak realizovat? V mých pokusech jsem skončil maximálně s chybou, že funkce není definovaná, nebo naopak, že funkci není možné předeklarovat - když se snažilo více modulů nastavit jiný obsah funkce :-(

Vaše odpověď

Mohlo by se hodit


Prosím používejte diakritiku a interpunkci.

Ochrana proti spamu. Napište prosím číslo dvě-sta čtyřicet-sedm:

0